„Je to pro nás určitě obrovský úspěch, a to už i z toho důvodu, že jsme se do soutěže zapojili úplně poprvé,“ řekla starostka Marie Kabátová s tím, že kategorie jsou dané podle velikosti jednotlivých obcí a měst.
Všechny soutěžící obce musely v prvním kole vyplnit soutěžní formulář, ve kterém i Lheničtí popsali rodinné aktivity ve svém okolí. „Naše rodinné centrum pořádá akce nejen pro děti, na své si při kurzech přijdou i dospělí a senioři. V neposlední řadě také podporujeme pečovatelskou terénní službu, na jejíž provoz klientům přispíváme. Prezentovali jsme se samozřejmě i dalšími aktivitami, například stavbou dětského nebo skateboardového hřiště,“ upřesnila.
Lheničtí se tak v současné době připravují na osobní návštěvu komise, která konečný výsledek soutěže vyhlásí v listopadu. Vítězné obce poté mají přislíbenou dotaci právě na všechno pro rodinné aktivity. „Uvidíme, zda získáme lepší umístění, nebo nám zůstane bramborová medaile. Pokud bychom ale měli úspěch, rozhodně se najde několik možností, kde peníze investovat. Mohli bychom přispět na činnost místních spolků a nebo i doplnit dětská hřiště novými prvky. Vše je ale prozatím jen v rovině představ, protože není ještě nic jisté,“ doplnila závěrem starostka