Ve schvalovacím procesu návrhu územního plánu Lhenic, kdy mohli občané podat své námitky k novému územnímu plánu, předali zástupcům Lhenic závažnou připomínku. Chtějí obchvat. Námitkou se vedení Lhenic bude zabývat.

„Nemůžeme přehlédnout, když podél silnice, která vede centrem, kde je hustá zástavba rodinných domů, je hluk, a ani to, že nemůžeme vybudovat chodníky pro bezpečnost dětí, protože prostor u silnice je malý,“ uvedla starostka Marie Kabátová. Podle jejích slov je samozřejmě v kompetenci obce, aby si svou dopravní situaci řešila novým územním plánem.

V současné době však vedení obce nemůže říci, zda se stavba obchvatu uskuteční. „Samotnou přeložku komunikace sice návrh územního plánu Lhenic neřeší, silnice je krajská, ale na druhou stranu musíme vzít připomínky obyvatel na zřetel a najít pro všechny přijatelné východisko,“ doplnila Marie Kabátová.

K celé záležitosti se bude vyjadřovat mimo jiné i krajský úřad. „O přeložce komunikace a společném řešení budeme také jednat ve čtvrtek na zasedání zastupitelstva,“ doplnila starostka.