Po zkušenostech z uplynulých let získalo poměrně stabilní podobu, nicméně letos se ho pořadatelé, tedy vimperské kulturní středisko, pokusili posunout o kousek dál. Změny se netýkají ani tak programové struktury, takže běžný návštěvník je možná na první pohled ani nepozná. K zásadnímu posunu totiž došlo v zapojení dalších subjektů do jeho přípravy.

„Léto pod Boubínem vešlo ve známost mezi místními i návštěvníky Šumavy. Návštěvnost i následné reakce nebyly špatné, jenže, aby to vše mělo smysl a Vimperk mohl maximálně využít potenciál celého projektu, bylo třeba učinit další krok. A tím je vtažení obchodů, hotelů, restaurací, penzionů a dalších aktérů cestovního ruchu do celého dění,“ vysvětlil, v čem by se měla letošní turistická sezona ve Vimperku změnit, ředitel vimperského kulturního střediska Jaroslav Pulkrábek.

Akce Léta pod Boubínem, kterých je letos více než čtyřicet, se roztáhnou více po městě a neomezí se pouze na zámecké zahrady, jak tomu bylo v minulosti. Část dění se přenese do areálu Vodník, některé akce budou i na náměstí či u hotelu Zlatá Hvězda. To je však pouze část změn. Tucet subjektů, které podnikají v turistice, se spojilo a připravilo hru, která přinese návštěvníkům možnost více poznat Vimperk a přitom získat zajímavé slevy.

„Bylo nám líto, že po skončení akcí lidé většinou z Vimperka odjeli. Chtěli jsme je tedy ve městě zdržet a vymysleli jsme hru, při které budou sbírat puzzle a přitom obdrží různé slevy při nákupu, vstupném či stravovaní. Ke hře je vydána brožurka a vzhledem k tomu, že jsme vybírali místa, která jsou v historicky zajímavých objektech, je to i šance seznámit se s krásami města,“ pokračoval ředitel Pulkrábek
Poskládáním dvanáctidílné skládačky však hra nekončí. Na srpnových městských slavnostech budou složené puzzle slosovány a jednou z deseti cen je například dvoudenní pobyt ve městě pro dvě osoby s balíčkem dalších bonusů.

Je to pokus, jak posunout celý projekt Léta pod Boubínem dál. Tak doufejme, že dokážeme této příležitosti využít,“ dodal k letošní turistické sezoně, která společně s hrou Vimperské puzzlování začíná 19. července, Jaroslav Pulkrábek.