Celkem se tento týden uskutečnily tři koncerty, na kterých společně vystoupila dvě kvarteta; Flauto Nuovo z Olomouce a Il quadrifoglio musicale z německého Passau. Jedná se o společný týdenní projekt, během kterého se všichni členové obou souborů účastní výukových hodin ve třídě Kerstin de Witt.

Program koncertů s názvem Flauto colorato – zobcové flétny v hudbě od středověku po současnost sestával z oddělených vystoupení obou souborů, kdy to místy vypadalo, že se kvarteta vzájemně předhánějí, kdo zahraje lépe, ale v závěrečné skladbě spojila své síly a zahrála renesanční oktet La Canobia od S. Canalliho. „Byla to pro nás dobrá zkušenost hlavně díky zapůjčenému renesančnímu konsortu, na který nebylo snadné si za tak krátkou dobu zvyknout. V podstatě jsme na tyto flétny před koncerty cvičili jen pár hodin. Nejtěžší na souhře oktetu bylo ladění a technická náročnost především u basových fléten,“ říká umělecká vedoucí olomouckého kvarteta Jitka Smutná.

Mezinárodní oktet teď už čeká jen vystoupení na závěrečném koncertě účastníků Letní školy staré hudby.

V rámci spolupráce českých a německých hudebníků je pořádán ještě jeden projekt, a to otevření speciální třídy pro žáky z partnerské školy ve Freyungu. Děti pod vedením Moniky Deváté a Vereny Huber připravují několik skladbiček na závěrečný koncert účastníků, který se bude konat dnes od tří hodin odpoledne v prachatickém kostele svatého Jakuba.