„Dá se řící, že v současné době ladíme maličkosti, například sázíme stromky do prázdných míst. Příští týden bude lesopark stoprocentně hotový,“ uvedl starosta František Mráz.

Dětské hřiště, volejbalové, tenisové kurty a hřiště na kopanou včetně nejrůznějších odpočinkových koutů mohou přijít vyzkoušet první návštěvníci již za čtrnáct dní. „Provoz spustíme ihned po dokončení lesoparku,“ uvedl starosta.

Na jaře pak obec plánuje otevření stavby veřejnosti za zhruba dva miliony korun, která se neobešla bez finanční výpomoci téměř jeden milion tři sta tisíc korun z ministerstva financí, trochu slavnostněji.

Podle slov starosty obce se návštěvníci nemusejí bát, že by za návštěvu lesoparku platili.

„Lesopark má být hlavně místem pro odpočinek a volnočasové aktivity. Jsou zde například lavičky, houpačky pro děti a další zařízení. Je to zkrátka areál i na sport a obec neuvažuje o tom, že by přístup byl zpoplatněn,“ doplnil František Mráz.

Návštěvníci se ani nesetkají s tím, že by byly vchodové branky zamčené. „Veřejnost bude moci využívat prostory k odpočinku v podstatě kdykoliv,“ dodal závěrem starosta Nebahov František Mráz se slovy, že správu lesoparku budou zajišťovat dobrovolní hasiči ze Zdenic.