Náplasti a obvazy pochází z lékárniček, které s koncem roku 2010 přestaly platit, v Itibu se ale uplatní. Z každé z nich mohou být ošetřeni až dva lidé. Sbírku pořádá ADRA, Asante Kenya a jihlavská reklamní agentura Speedmedia. „Naším cílem je nasbírat celý kontejner zdravotnického materiálu a poslat jej do zdravotnického centra v keňském Itibu,“ řekla Barbora Černá z jihlavské agentury s tím, že do akce se zapojily i velké nadnárodní společnosti a dopravní firmy. Jedna z nich přislíbila více než šest set lékárniček.
Obvazový materiál bude věnován zdravotnickému projektu Itibo, zbylý obsah rozdělí Lejla Abbasová mezi školy podporované jejím nadačním fondem Asante Kenya. „Je škoda vyhodit například samotný obal, který mohou použít děti jako penál. Nůžky se zase hodí na výtvarnou výchovu, Využít se dá prostě všechno.“ říká moderátorka a spoluorganizátorka projektu Lejla Abbasová.
Jedním ze sběrných míst, kam je možné lékárničku odevzdat, je také Lékárna v Nemocnici Prachatice, a. s. Zde vybírají staré lékárničky již druhým týdnem a zatím byl mezi lidmi o tuto možnost zájem, přestože obvazový materiál mohou využít i doma. Pokud tedy i vy máte chuť pomoci dobré věci, můžete tak učinit až do konce ledna, kdy sbírka končí. Staré lékárničky lze předat v nemocniční lékárně v pracovní dny od 7 do 15.30 hodin.