Akce, o které jsme v Deníku informovali v pondělí, se uskuteční sice až v příštím týdnu, ale podle spoluorganizátora Pavla Féra z Církve bratrské v Husinci, je již nyní sobotní termín beznadějně zaplněný. „Posledních několik volných míst pro děti máme hlavně ve čtvrtek a také v pátek. Na sobotu ale už přihlášky nebereme. Není v našich silách organizačně zvládnout více než třicet účastníků, kteří se budou podílet na stavbě městečka z Lega o rozměrech osm krát tři a půl metru,“ zdůvodnil Pavel Fér. Nicméně určitě nikoho, kdo se bude chtít na stavbu jen podívat, nevyženou, jen se nebude moci přímo zapojit.

Zájem o stavbu Legového městečka je podle Féra obrovský všude, kam se akce přestěhuje. „Za posledního půl roku stavebnice prakticky nezahálela a už teď je jasné, že bude neustále v oběhu až do konce června,“ potvrdil Fér.

Samotná stavba začne v prostorách modlitebny Církve bratrské v Husinci ve čtvrtek odpoledne od 16 do 18.30 hodin a skončí v sobotu ve stejný čas. Veřejnost si bude moci výsledek snažení dětí ale i dospělých, kteří jsou rovněž vítáni, prohlédnout v neděli mezi půl desátou, kdy začíná kolem městečka rodinná bohoslužba, až dvanáctou hodinou. „Potom už musíme zase městečko rozebrat, jednotlivé dílky roztřídit a vše připravit na převoz do dalšího místa,“ dodal Pavel Fér. Pokud máte o zbylé volné místo zájem, můžete se přihlásit telefonicky na čísle 389771310, nebo na emailové adrese husinec@cb.cz.