Jedna z nich už na konci listopadu putovala k Jihočeskému kraji.
Z tohoto grantu by městys chtěl dovybavit posilovnu, která se nachází v budově místního kulturního domu. „Pokud bychom dotaci získali, přibýt by měly tři posilovací stroje,“ informoval starosta Strunkovic Karel Matějka s tím, že nákup jednoho posilovací stroje vyjde přibližně na dvacet tisíc korun.
Zrekonstruovat by ale Strunkovičtí chtěli i lávku u zdejšího hřiště. „Lávka byla vodou natolik poškozená, že se probořila a my jsme ji museli z bezpečnostních důvodů odstranit. V budoucnu bychom tak chtěli nainstalovat novou nosnou konstrukci. Plánované kovové nosníky by měly případným přívalovým dešťům přece jenom odolat víc,“ představil plán na rekonstrukci Karel Matějka, který uvádí, že další z žádostí je spojená s opravou pěší stezky. Ta podle jeho slov vede právě od poškozené lávky směrem na Hořice. „Kus svahu se tady bohužel také působením dešťů utrhl. Chceme tak učinit patřičné opatření, aby se stav ještě nezhoršil,“ upřesnil starosta.
Na obě tyto rekonstrukce chtějí Strunkovičtí požádat o dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. Také po novém roce jsou plánované další žádosti. Přes místní akční skupinu chtějí Strunkovičtí zateplit zadní část kulturního domu. Zrekonstruovat by tady ale také chtěli jedny únikové dveře a vyměnit tři okna.