Nedávno umístěný nový mobiliář v podobě lavic, který sloužil všem návštěvníkům, zmizel v noci na pátek. Neznámí zloději si tak odnesli lavice v hodnotě zhruba dva a půl tisíce korun. „Je to už podruhé, kdy si vandalové vybrali toto oblíbené rekreační místo všech prachatických občanů. Doufám jen, že tento zavrženíhodný čin nepřinese zlodějům žádnou radost. Nevěřím v nevšímavost občanů a doufám, že se najde někdo, kdo si všiml nebo všimne toho, že se někde objeví přírodní lavičky jako vybavení zahrádky či zákoutí,“ věří jeden z dobrovolníků, který se o brodící lázně stará.
Doplnil, že všem nadšencůcm okolo lázní je moc líto toho, co se stalo. „Můžeme jen závidět sousedům z bavorského Haidmühle, kde podobný areál, který je daleko za vsí , funguje více než deset let bez jedinného zásahu nenechavců,“ srovnává Karel Hrůza.
Přes tuto smutnou událost nechybí z úst Karla Hrůzy pozvánky pro všechny Prachatičáky na „Veselé zelené posezení„ s harmonikou a buřtíky, které v rámci prázdninového pasu pořádají.