Čtyřicetihodinový kurz, který pořádala zdejší Oblastní charita ve spolupráci s českobudějovickou vzdělávací firmou měl maminky naučit ovládat počítač tak, aby byly schopny se samy dál učit a měly šanci ucházet se o místo, kde je ovládání počítače podmínkou k přijetí.

„Všechny maminky spolupracovaly báječně a bylo vidět, že mají zájem se s počítačem skamarádit. Dostaly tady slušné základy a teď záleží jen na nich, jak s nimi naloží. Zda je nechají zapadnout, nebo je budou dál rozvíjet. Nicméně to, co se zde naučily i obdržené osvědčení by jim mělo usnadnit hledání zaměstnání,“ zhodnotil právě uzavřený kurz jeho lektor Zdeněk Klouda.

Díky finanční podpoře Evropského státního fondu a vhodným podmínkám v místě konání, tedy v Mateřském centru si mohli pořadatelé dovolit zajistit i hlídání dětí, což bývá u maminek na mateřské obvykle největší překážka k přihlášení se na podobnou akci.

„Podobné kurzy mají mimo jiné rozbít izolaci, do které se někdy maminky během mateřské dostávají a udržovat je v kontaktu s pracovním trhem a usnadnit jim návrat do zaměstnání,“ prozradila důvody, které Charitu vedly k uspořádání kurzu, pracovnice Mateřského centra Simona Hajtolová. To mimo tohoto počítačového vzdělávání poskytuje i bezplatné konzultace s dětskou psycholožkou či akce věnované správnému stravování kojenců i předškolní a školní přípravě dětí.