Ten město nechalo zrekonstruovat z bývalé ubytovny Klimy, kterou před dvěma lety zastupitelé od firmy odkoupili za šest milionů korun.
„Plánujeme, že první nájemníci by se do nových bytů měli nastěhovat v květnu,“ řekl prachatický starosta Jan Bauer s tím, že pro ně nebude radnice vypisovat výběrové řízení. Radnice totiž v bývalé ubytovně nabídla byty nepřizpůsobivým nájemníkům z ulice Lázeňská, kde se situace už loni v létě vyhrotila natolik, že tam přítomnost městských strážníků a řešení sousedských vztahů byly na téměř denním pořádku.
„S těmi lidmi jsem v kontaktu a oni o změnu bydlení projevili zájem,“ upřesnil Bauer s tím, že nové byty jsou rozhodně kvalitnější než ty stávající. Podle Bauera se totiž současní obyvatelé Lázeňské ulice budou stěhovat do lepších podmínek, kromě fasády je totiž objekt celý nový a jsou v něm i tři bezbariérové byty. „Podle mého názoru konečně přišel po dvaceti letech diskuzí návrh, který je akceptovatelný pro všechny strany, i když samozřejmě mohou se nají i tací, kteří s ním nemusejí souhlasit,“ prohlásil Bauer.
O dalších nájemnících se zatím nerozhodlo a možné je, že ti pak budou vybráni podle daných pravidel města. Ti, jimž byly byty nabídnuty, rozhodně celý dům nezaplní,“ dodal starosta. Pokud se byty nenaplní, nechá si je město jako jistou rezervu do budoucna.
V souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí, do které město vložilo více než sedmnáct milionů korun, i když pět milionů korun získalo ze státního rozpočtu, tak zároveň přišla na řadu otázka, kolik bude stát v nových bytech nájemné. „Bude stejné jako v jiných bytech města, tedy 53,49 korun,“ doplnil starosta rozhodnutí radních.
Další zádrhel pak musí vyřešit radnice v podobě objektů v Lázeňské ulici, které po stěhování zůstanou prázdné. „Není naším cílem držet zbytný majetek, takže pokud nenajdeme výhodný pronájem, můžeme dojít i k tomu, že tento majetek prodáme,“ uvažoval Jan Bauer. O tom ale opět budou rozhodovat zastupitelé. Město by navíc chtělo ulici opravit a vytvořit z ní opět lázeňskou kolonádu.