„Už ve středu zde bylo 60 centimetrů sněhu a podmínky na lyžování jsou mnohem lepší než během celé loňské zimy. Kdo si chce zalyžovat, ať neztrácí čas, než přijde avizované oteplení,“ pozval na Kubovu Huť starosta Zbyňek Klose.

Připraveno

Ten potvrdil, že již během celého uplynulého týdne svahy upravovali a ve středu poprvé vyrazili projet běžecké stopy. „Už tento víkend bude připraven i areál s více než čtyřiceti kilometry tratí a vybrat si lze od nejkratší kilometrové až po dvacítku,“ pokračoval kubohuťský starosta.

Ideální místo

Zdejší lyžařský areál těží z výhodné polohy na silnici první třídy a velkým plusem je i vlakové nádraží v bezprostřední blízkosti vleku a tedy ideální šance zejména pro ty, kteří nechtějí či nemohou použít vlastní auto.

Zajímavé bude i to, jak si vlekaři poradí se zdražováním energií i všeho ostatního. „Zatím bude stát celodenní dospělá jízdenka na 550 metrovém svahu Pod Obrovcem 230 korun a dětská bude o šedesát korun lacinější. Večerní lyžování vyjde na sto třicet a sto korun. Celodenní lyžování na 250 metrovém Školním svahu vyjde dospělé na sto třicet korun a děti na rovnou stovku,“ prozradil ceník Zbyněk Klose.

Parkování

Než se sezóna rozjede naplno, neuvažují na Kubově Huti ani se zpoplatněním parkoviště.

Navíc by zde rádi do Vánoc zprovoznili měřenou třistametrovou slalomovou trať, která pomocí fotobuňky a displeje v cíli poskytne lyžaři informace o rychlosti jeho jízdy i celkovém čase.

Zajímavým lákadlem je i cena pro držitelé celodenní pernamentky s číslem 100. Ten totiž od starosty obce Kubova Huť, Zbyňka Kloseho, obdrží tři litry svařeného vína.