Řidiči se mohou radovat. Od včerejšího poledne je otevřená kruhová křižovatka ulic Slámova, Krumlovská, Zahradní a Jánská.
Doprava ve městě se tak stala rázem mnohem pohodlnější, když lidé nemusejí kvůli cestě do centra absolvovat dlouhou a nepříjemnou objížďku. „Celou stavbu se podařilo dokončit v rekordně krátkém čase a to pouhých padesáti šesti dnů. Je krásné vidět, že se i v České republice dají dělat mimořádné věci. Navíc myslím, že celá stavba je velmi kvalitní,“ sdělil starosta Jan Bauer.
Kruhová křižovatka stála celkem 9,8 milionu korun, když zhruba polovinu hradila Správa a údržba silnic Jihočeského kraje a druhou polovinu město Prachatice.
Stavba rozhodně splňuje ty nejpřísnější požadavky. Je zde vydlážděno 800 metrů čtverečních chodníků, přes jeden kilometr obrubníků či 172 metrů zábradlí a 2000 metrů čtverečních nové vozovky.
„Pro město je křižovatka velkou pomocí z hlediska dopravy a její bezpečnosti, zároveň však dobře přispívá k vzhledu našeho města,“ hodnotil Jan Bauer. Starosta ještě doplnil, že již příští rok v tuto dobu by se rád sešel u další hotové kruhové křižovatky ulic Husinecká, Kasárenská a Pivovarská. Zde je nyní doprava velmi komplikovaná.