Kruhová křižovatka v ulicích Jánská, Krumlovská, Zahradní a Slámova ještě není hotová a prachatičtí radní měli v pondělí odpoledne rozhodnout, zda se pustí do stavby další. Dostali totiž návrh projektové dokumentace na okružní křižovatku ulic Husinecká, Pivovarská a Kasárenská. Tedy v místě, které je v současné době dopravou ve městě zatíženo nejvíc.
„Rada návrh projektu odsouhlasila a zároveň jsme se domluvili, že o přípravau projektové dokumentace do úrovně stavebního řízení se budeme snažit do konce letošního roku,“ upřesnil včera prachatický starosta Jan Bauer s tím, že peníze na projektovou dokumentaci na okružní křižovatku jsou v letošním rozpočtu již začleněny. „S plány budou seznámeni zastupitelé na červnovém jednání,“ doplnil Bauer.
S výstavbou se počítá v příštím roce. „Bude to priorita rozpočtu na rok 2008,“ řekl.
Zatím není jasné ani financování v pořadí již třetího kruhového objezdu v bývalém okresním městě. Předběžné náklady na stavbu se pohybují asi mezi osmi až devíti miliony korun. „Přesný rozpočet budeme vědět ve chvíli, kdy bude projekt dokončen,“ doplnil Bauer s tím, že jednou z možností financování jsou dotace. Zda ale radnice bude o peníze žádat a kde, je podle starosty Bauera jedna z nezodpovězených otázek budoucího rozpočtu.