Řidiči sice mohou namítat, že v Prachaticích jsou místa, která by si zasloužila dopravní řešení více než křižovatka u bývalého hotelu Garnet, ale to není tak jednoduché a v pohledu do budoucna pravdivé. Musíme totiž počítat s dlouhodobými výzkumy, které ukazují, že tato křižovatka bude v budoucnu velmi zatěžována,“ říká vedoucí dopravního inspektorátu prachatického Okresního ředitelství Police ČR v Prachaticích Martin Grožaj.
K nejzatíženějším křižovatkám v současné době patří bezesporu křižovatka v Pivovarské ulici. „O jejím řešení se také jedná,“ poznamenal Grožaj.
Kolony vozidel jsou k vidění i v oblasti Malého náměstí. „Světelné řížení této křižovatky nepřipadá v úvahu, a to především z pohledu technického řešení. Největším problémem jsou zde ale neukáznění chodci, kteří dokáží i na několik minut zastavit dopravu. Ruku v ruce s tím jde ale i neukázněnost řidičů, kteří vjíždějí do kolony a stojí v křižovatce. Přitom pravidla silničního provozu mluví jasně. Řidič smí do křižovatky vjet jen tehdy, když jí může bezpečně a plynule projet,“ upozorňuje Grožaj. Poukazuje i na to, že s neukázněností chodců by nic neudělal ani kruhový objezd.
Plynulosti dopravy ve městě by mělo pomoci i vyřešení otázky přechodů ve Zvolenské ulici, která není stále uzavřena.