Buď a nebo

„Takových křižovatek je ve městě několik. Důkazem je například křižovatka na sídlišti pod Lázněmi. Tam v době, kdy vznikala, nebylo ještě uplatňováno pravidlo rozhledového trojúhelníku. Ještě horší je pak situace při vyjíždění z Dlouhé ulice do Husovy, kdy řidič jedoucí z Dlouhé musí doslova vjet částečně do křižovatky, aby viděl,“ poznamenal vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.

Ke znepřehlednění přispívají nejen parkující vozy, ale i soukromé osazování veřejné zeleně a podobně. Odstranění tohoto nešvaru by pomohlo při řešení problematiky některých křižovatek.

Pozor na zrcadla

„Řešením problému ale nemusí být ani osazování zrcadel, a to ze dvou důvodů. Jedním je mnohdy soukromé vlastnictví budov a také se na ně nelze stoprocentně spoléhat. Někdy je v nich vozidlo vidět až ve chvíli, kdy je v křižovatce. Stoprocentní řešení tedy prostě není. Řidiči si musejí dávat větší pozor,“ dodal Martin Grožaj.

Naděje

Jedna z nejzatíženějších prachatických křižovatek by měla být v budoucnu přehlednější a především průjezdnější. Jedná se o křížení ulic Husinecká, Pivovarská a Kasárenská. Tam však novému řešení podlehne jeden z domů.