Kratochvíle láká

Zámek Kratochvíle je oblíbeným dějištěm svatebních obřadů. „Nevybírají si nás jen lidé z okolí, ale přijíždějí ze všech koutů republiky. Měli jsme tady i páry z Mostu nebo Karlových Varů, občas sem přijíždějí i cizinci,“ popisovala matrikářka Jana Borovková.

Stvrdit svůj svazek se rozhodli novomanželé Fialovi po více než sedmileté známosti. Jedním z důvodů bylo i to, že do svazku nevstupovali jen dva lidé. „Už tři měsíce jsme tři, i když to zatím není vidět. To byl také jeden z důvodů, proč jsme se datem příliš nezabývali. Nějak jsme se zkrátka dohodli na středě. Bylo to narychlo, ale všechno vyšlo perfektně,“ prozradili s úsměvem novomanželé.

Manželství je pečeť

Fialovi se domnívají, že ani v dnešní době není manželský svazek zbytečný. „Jsou to určitě krásné okamžiky, na které se bude dlouho vzpomínat. Navíc se sešli obě úplné rodiny. Je to zkrátka přirozené pokračování vztahu,“ myslí si novomanžel Martin Fiala.

Netolická matrikářka Jana Borovková má podobný názor. „Když se dva lidé tak milují, a chtějí spolu mít potomky, myslím si, že by takovým krokům mělo manželství předcházet. Rozhodně to nevnímám jako nějakou zbytečnost. Musím navíc říct, že rok od roku alespoň v Netolicích počet svateb narůstá,“ upřesnila Borovková. Město se otevírání obřadní síně ani ve všední dny nebrání.

„Klidně jí otevřeme i v neděli, záleží jen na přání lidí a na tom, aby s tím nebyly příliš velké problémy. Máme už dokonce naplánované některé svatby na příští rok. Některá data jsou zkrátka oblíbená,“ shodoval se starosta Petrášek s matrikářkou.

Včerejším obřadům přálo i počasí, svatebčané tak mohli krásu zámecké zahrady využívat naplno. „To byl jeden z dalších důvodů, proč jsme si vybrali svatbu na zámku. Jednak máme v Netolicích dům a nebyl tak problém s dopravou. Druhá věc je krásné prostředí, které navíc v krásném počasí hezky vyniklo,“ pochvalovala si včerejší nevěsta Žaneta Högerová, která si z obřadní síně přinesla s prstýnkem také nové příjmení Fialová.