Devatenáct skupinek koledníků se čtyřmi desítkami kasiček se rozejde letos v okruhu působnosti oblastní katolické charity ve Vimperku a mimo samotné město tak koledníci zavítají také do dalších sedmi obcí v blízkém i vzdálenějším okolí.

Peníze se vrátí

„Pětašedesát procent vykoledované částky se vrátí zpět do Vimperka a chceme ji využít na zakoupení osobního automobilu pro zdravotní sestry, které zajišťují terénní ošetřovatelskou domácí péči na Vimpersku v okruhu do patnácti kilometrů od města, a to podle indikace lékaře hrazenou ze zdravotního pojištění. Tedy aplikace injekcí, převazy, odběry biologického materiálu, glykémie, ošetření atonií, permanentního katetru a podobně. V současné době používaný favorit totiž již velice výrazně dosluhuje,“ prozradila, kam by měly vybrané peníze ve Vimperku putovat, Zuzana Bláhová, která má akci na Vimpersku na starosti.

Štědrá oblast

V loňském roce patřilo město Vimperk k nejštědřejším oblastem v celé Českobudějovické diecézi. Celkem sedmnáct skupinek, které vyrazily do ulic tehdy totiž vybraly bez mála sto čtyřicet tisíc korun.

Každá ze skupinek se samozřejmě musí prokázat průkazem, který je podepsaný samotným biskupem. I pokladnička musí mít patřičné náležitosti, tedy číslo a musí být zapečetěna razítkem vimperského úřadu.

Posledním dnem, kdy skupiny koledníků mohou v letošním roce vyjít do ulic, je pak neděle 13. ledna.