V pátek 25. květnase nejprve dopoledne konalo představení pro školy. Samotný program pak začal vpodvečer Kouzelnou muzejní nocí. „Muzeum bylo otevřené až do půlnoci. Ti, kteří přišli, mohli vidět například loutkoherce Bóju Šulce a jeho pětadvacet let s Hurvínkem. Dále se představil kouzelník Pavel Langer, který je zároveň spolupořadatelem celé akce a viceprezident Českého magického svazu. Celým dvoudenním programem bude diváky provázet Miluška Voborníková,“ sdělil vedoucí Muzea české loutky a cirkusu, oddělení Národního muzea, Filip Putschögl. Dále nechyběla například fakírka, mim a představilo se mnoho dalších kouzelníků, celkem přibližně tři desítky.
Dnes začíná zábavný program a milovníci kouzel, magie a tajemna mohou vidět ukázku mikromagie, tedy kouzlení na stolku. „Vše budeme přenášet videoprojekcí, aby bylo vidět kouzlení opravdu z blízka,“ pokračoval Filip Putschögl. Dále mistři magie předvedou klasická jevištní kouzla. V šest hodin odpoledne pak Starou školu kouzel zakončí slavností galavečer. „Bude to asi dvouhodinová přehlídka toho nejlepšího,“ doplnil vedoucí muzea.
Na dnešek je připravena ještě jedna specialita. V ulicích Prachatic se budou pohybovat lidé s logem králíka v klobouku. Jsou to samozřejmě kouzelníci a pokud se s některým z nich někdo setká, může je požádat o předvedení nějakého mistrovského kousku.