Na otázky Prachatického deníku odpovídal jeden z jejích hlavních organizátorů Jakub Weiss, který akci pořádá společně s Vladimírem Hettnerem.

Na co všechno se v Kotli můžeme těšit?

Tak hlavní program spočívá v soutěžení kapel. Letos se nám jich do Kotle přihlásilo celkem sedm. Všechny jsou z jižních Čech. Na pódiu nebudou chybět ani loňští vítězové ze skupiny Sandwitch. Obecně se tato akce dá nazvat jako přehlídka školních a studentských kapel. Uskuteční se v době od 10 do 19 hodin.

Podle jakých kritérií budete rozhodovat o vítězi?

Stejně jako minulý rok bude zúčastněné kapely hodnotit tříčlenná porota, která bude vesměs složená z hudebních odborníků.

Jsou připraveny pro vítěze nějaké zajímavé ceny?

Kapela, která s umístí na prvním místě bude mít možnost nahrát demo CD. Navíc získá například zvukové mikrofony a další podobné ceny.

Na místě akce plánujete také vedlejší akce. O jaké se přesně jedná?

Hlavní program budeme prokládat různými vstupy. Mezi přestávkami by se na pódiu měly představit organizace zabývající se primární prevencí sociálně nežádoucích jevů. Účast přislíbili například zástupci Městské policie Prachatice.

Na závěr programu jste pro diváky připravili zajímavé vystoupení kapely En.dru. Mohl by jste ji blíže popsat?

Toto hudební těleso je tvořeno pouze jedním člověkem. Jedná se o dvojnásobného mistra ČR v beat boxu. Pro diváky bude jistě velmi zajímavé poslouchat jeho netradiční zvuky. U nás patří ve svém oboru mezi naprosté špičky.

Minulý rok se kvůli nepřízni počasí přesunul Kotel do Veteše. Máte připravený náhradní plán, pokud se situace bude opakovat?

Pokud bude ve čtvrtek pršet, tak bychom akci měli přesunout do Národního domu. Doufám, že ale vše proběhne podle našich nejlepších představ a soutěž nebudeme muset přemístit pod střechu.