Kontejnery na plast jsou nedostatečné, zkonstatovali prachatičtí zastupitelé na svém posledním jednání. S jejich názorem souhlasila i vedoucí odboru životního prostředí Marie Peřinková, i když argumentovala, že každoročně nádob na tříděné odpady přibývá, stejně jako se zvyšuje četnost jejich svozu. V v současné době se plastový odpad sváží jedenkrát týdně. „Pořád nám to ale nestačí, když už jsou lidé ochotni třídit, je potřeba jim to umožnit,“ přidala se do debaty Jana Krejsová .
Ještě letos ale radnice čeká na dodávku nových kontejnerů na sklo se spodním otvorem. „Stávající zelené nádoby proto přebarvíme na žluto a bude možné do nich ukládat právě plast,“ ujistila Peřinková zastupitele, že radnice rozhodně nespí.
„Možná by stálo zato umístit do míst, kde se plastového odpadu nachází nejvíce, drtičkyplastového odpadu,“ navrhoval Bohumil Ondřich. To ale zatím radnice nechá bez odezvy. Počká totiž, jak dostatečné bude plánované navýšení kontejnerů a popřípadě také četnost jejich svozu na více dnů v týdnu.