Na čtvrtý koncert letošního hudebního léta si totiž zdejší kulturní středisko pozvalo jednu z nejlepších českých romských kapel, držitele Anděla za nejlepší album roku 2008, skupinu Terne Čhave (Mladí muži) a o rozjezd se postaral domácí romský taneční soubor Čhave Devlestar (Boží děti). Letošní nepřejícné počasí sice opět zahnalo protagonisty i návštěvníky koncertu z arkád pod střechu kulturního střediska, nicméně kdo přišel, rozhodně nelitoval.

„V zámeckých arkádách by to asi bylo suprovější, zvláště kdyby tam hořel nějaký ten oheň, ale větru dešti neporučíš. Škoda, že počasí spoustu lidí od návštěvy koncertu odradilo. Je to super, velice živočišné a přirozené. Kapela je skvělá a nejvíc mě překvapili místní tanečníci, hlavně malé děti. Patří velký dík těm, kdo se jim věnují,“ komentovala romskou smršť Alena z Plzně, která na koncert dorazila v rámci dovolené společně s velkou rodinnou partou, včetně malých dětí. Ta si stejně jako mnoho dalších během koncertu hned zakoupila jedno z cédéček skupiny.

Pátý, předposlední koncert Hudebního léta, který se uskuteční v pátek 13. srpna, bude patřit pražským Al – Yaman, přinášejícím originální fúzi orientální melodiky s novými prvky taneční hudby a čerpající z lidových písní Jemenu a arabského světa. Uvidíme, zda magické datum bude mít pozitivní vliv na počasí, nebo budou muset pořadatelé opět hledat střechu nad hlavou.

Jaroslav Pulkrábek