Návštěvníkům se představily skupiny Colp z Českých Budějovic, Kusumam z Písku, Kottel z Netolic a prachatické kapely Ewen a Dny. Na své si přišli hlavně příznivci tvrdších hudebních stylů.
„Jaroslav Syrový, pro nás známý spíše pod přezdívkou Čajda, tragicky zahynul při nehodě na motorce na začátku července. K většině skupin, které zde dnes vystoupily, měl dlouholetý přátelský vztah. Řadu muzikantů osobně znal. I on sám patřil k velkým milovníkům hudby. Naším cílem bylo vzdát mu hold a zároveň se s ním touto netradiční formou rozloučit,“ popisoval hlavní myšlenku akce její organizátor Lukáš Jabůrek.
Muzikanti hráli s neuvěřitelným odhodláním, za které je necelá stovka návštěvníků ocenila hlasitým potleskem.
„Čajdu jsem znal řadu let. Pro všechny je to obrovská ztráta. Jsem rád, že jsme mohli i my zahrát na tomto koncertu a rozloučit se s ním. Byl jsem mile překvapen vysokou návštěvností. Přišlo opravdu hodně jeho kamarádů,“ popsal své pocity z koncertu kytarista a zpěvák Petr Jabůrek, kterého mohli účastníci akce vidět v kapelách Kottel a Ewen.
Návštěvníci si koncert užívali. „Mile mě překvapila skupina Dny, kterou jsem slyšel poprvé. Celá akce se velice podvedla,“ uvedl Petr Holeček z Prachatic.