Alespoň se tak včera vyjádřili dva z oslovených zástupců Martin Malý (ODS) a Robert Zeman (Pro Prachatice). Jak ODS tak sdružení Pro Prachatice získaly shodně čtyři mandáty v zastupitelstvu.
„Jednáme se všemi, kdo získal mandát v zastupitelstvu, kromě zástupců KSČM,“ řekl Martin Malý. Dodal, že není schopen říci žádnou z variant. „Zatím jen hodnotíme podmínky a možné průsečíky programů. Podle mého názoru budeme znát první rysy budoucí koalice možná někdy koncem tohoto pracovního týdne,“ doplnil. Na otázku, zda by ODS podpořila návrh Pro Prachatice, že by město mělo jen jednoho místostarostu, Malý odpověděl: „I o tom diskutujeme.“
Jednají také zástupci Pro Prachatice. „Měli jsme již schůzku s ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Volbou pro město. Při schůzkách probíráme možnosti spolupráce, programový průmět, a také případné personální obsazení některých pozic,“ upřesnil pro Deník lídr Pro Prachatice Robert Zeman.
Vzhledem k velkému počtu partnerů a skutečnostem, že naprostá většina ze zvolených zástupců Pro Prachatice je přes den pracovně vytížena, nejsou jednání ještě v závěrečné fázi. „Hledáme koncept, který bude stabilní a vysvětlitelný pro voliče, i když jsme si vědomi, že ne každý se s výsledkem ztotožní,“ uzavřel Zeman.