Pokud tedy čtenáři najdou dveře knihovny zavřené, stane se tak nejspíše až na podzim v souvislosti s možným stěhováním do nových prostor v objektu, v němž dosud sídlí první stupeň základní školy.

Obdobné to bude také v Netolicích. I zde se podle slov Hany Trněné tři knihovnice včetně vedoucí knihovny v době letních prázdnin prostřídají.
Zavřeno tak budou mít ve Vimperku a v Prachaticích. „V průběhu roku knihovnu nezavíráme, takže v červenci a srpnu nás čeká zasloužená dovolená,“ uvedla vedoucí vimperské knihovny Milada Šmídová. Samy knihovnice už se těší, že o dnech volna stihnou doma a třeba na zahradě to, co normálně nestíhají. „I když už rada města termín dovolené schválila, zatím jsme upozornění pro čtenáře na dveře knihovny nedávali. Oni totiž někteří čtenáři podobná upozornění příliš pozorně nečtou. takže je na dovolenou upozorníme až v červenci,“ uvedla Milada Šmídová. Pokud tedy chcete vrátit knížky bez toho, že by vás o to museli z knihovny upomínat, zajděte tam raději včas. Ve Vimperku na to máte čas do 26. července. Od 27. července až do 8. srpna zde totiž budou mít dovolenou.

A pokud se týká termínu dovolené v Městské knihovně v Prachaticích, ta je zde v plánu od 12. července až do 8. srpna.