Původním zázemím byla zdejší škola. A jak vyprávěla současná knihovnice Milada Šimková, v té době tady knihy půjčovala učitelka Vlasta Mrázová. „Později se ale pro potřeby knihovny vyhradila menší místnost v budově obecního úřadu. Tomu už bude zhruba dvacet let. A od té doby už knihovna zůstala na místě, čtenáři ji tady najdou i dnes,“ upřesnila Milada Šimková s tím, že v budoucnu by snad knihovna ale mohla získat prostornější místnost. „I když jsme rádi, že máme v obci poštu, uvažuje se o jejím zrušení. A pokud by k tomu nakonec došlo, knihovna by se mohla přestěhovat na její místo,“ mluvila o jedné z možnosti knihovnice.

Upřesnila, že i v menších prostorách je ale pro fond knihovny dostatek místa. „Některé poničené knihy se vyřazovaly. Protože je ale vyhazování knih velmi bolavé, rozhodně neskončily v koši. Dostaly se totiž do rukou místním čtenářům, kterým jsme je při vyřazování nabídli, a ti o ně měli velký zájem. Ve vlastním fondu knihovny poté zbylo zhruba šest set knih, které jsou přibližně pětkrát do roka doplňovány dalšími knihami z výměnných souborů prachatické městské knihovny. Mezi regály tak určitě nechybí čeští autoři jako je Vlasta Javořická, Božena Němcová i Jindřich Šimon Baar nebo známý jihočeský spisovatel Karel Klostermann,“ popsala Milada Šimková, která dále uvádí, že čtenáři rádi vybírají i z detektivek nebo z titulů historických.
Podle jejích slov jsou ale oblíbené i kuchařky a knihy určené dětským čtenářům. „Je pravda, že do knihovny někteří chodí pravidelně, jiní zřídka. Na naší malou obec je ale návštěvnost velmi slušná,“ s úsměvem ujistila knihovnice.

Nejen pro dvaatřicet registrovaných čtenářů je knihovna otevřena jednou týdně. A to ve středu od čtyř do pěti hodin odpoledne. Jak potvrdila Milada Šimková, pokud je ale potřeba, čtenářům se vyhoví i mimo tuto výpůjční dobu. Podobně je to poté i s počítačem, který je v rámci knihovny návštěvníkům také k dispozici. „Protože se ale o počítač s připojením na internet stará náš starosta, zájemci ho dále mohou využít i v úředních hodinách obecního úřadu. Největší oblibu si našel hlavně u odrostlejších návštěvníků,“ uvedla knihovnice.

Protože v knihovně není mnoho prostoru, kulturní či jiné akce se tady nekonají. „Čtenáře ale o akcích jiných knihoven upozorňujeme, včas u nás vyvěsíme plakáty, aby o nich věděli. Jinak se naše obec stala místem, kde se v rámci jedné z větších akcí zastavili motorkáři. Ti si kromě dalších míst samozřejmě prohlédli i naši malou knihovnu,“ doplnila závěrem knihovnice Milada Šimková s tím, že zmíněná akce se uskutečnila přibližně přede dvěma roky.