A jak dále uvedla, výběr knih v těchto souborech je ovlivněný přáním, ale i věkem nejpoctivějších návštěvníků knihovny. „Popravdě mohu říct, že většinu našich registrovaných čtenářů tvoří především děti. A právě pro ty se také snažím sehnat tituly, které budou odpovídat jejich věku. Jako v ostatních knihovnách, i v té naší jsou samozřejmě oblíbené i dívčí romány. Starší čtenáři zase s oblibou sáhnou pro nějakou tu detektivku,“ s úsměvem mluvila o místních čtenářích knihovnice, která dále vypráví, že nejmenší návštěvníci mají knihovnu i jako menší zázemí.

„Protože se většinou všichni známe, atmosféra je v knihovně doopravdy přátelská. Mnohdy se tak stane, že sem děti přijdou i za kamarády, se kterými si popovídají a nebo si společně něco vyrobí. K tomu mají stále pastelky a další potřeby pro jejich tvoření. Starší návštěvníci se zase mohou usadit do oblíbeného počítačového koutku, kde jsou k dispozici dva počítače s připojením na internet,“ ujistila Helena Frčková.

„Velmi mě těší, že děti naši knihovnu vyhledávají samy od sebe. Často se také stane, že právě ony netrpělivě čekají na výměnné soubory z prachatické knihovny, aby si mohly přečíst pro ně nové knihy. Ty si mezi sebou následně i vyměňují. Je pravda, že čím víc rostou, tím víc se přiklánějí k počítačovému koutku, i tak je ale zájem dětí velký,“ s nadšením uvedla Helena Frčková.

Ktišská knihovna je otevřená jednou týdně, a to ve čtvrtek od pěti do šesti hodin odpoledne. „V minulém roce jsme provedli v knihovně takovou větší čistku, kdy jsme z z ní vyřadili některé tituly. Z nich to byly především knihy zastaralé a politického charakteru. V letošním roce bych chtěla připravit pro čtenáře, hlavně dětské, nějaké soutěže a přilákat tím nové čtenáře a v neposlední řadě také udržet ty stávající. Více bych ale raději prozrazovat nechtěla, aby se čtenáři měli v tomto roce na co těšit. Jinak se naše knihovna zapojila i do známé akce Na kolech po knihovnách regionu. A i ta měla velký úspěch hlavně u dětí. Doplňkovým programem totiž byl i příjezd historických aut, což se přihlížejícím samozřejmě moc líbilo,“ závěrem doplnila knihovnice Helena Frčková.