„Administrativní budova je mimo finanční možnosti města,“ zkonstatoval při jednání zastupitelů prachatický starosta Jan Bauer. Jedním dechem ale dodal, že o budovu ubytovny by mělo město zájem. Zatím ale nezná jasné finanční požadavky od současných majitelů. „Ubytovnu bychom mohli využít pro nepřizpůsobivé obyvatele města,“ vysvětlil Bauer další možnosti využití objektu na okraji města.

Jednání s majiteli tak bude pokračovat i nadále, protože rozhodnutí, zda objekt ubytovny a parkoviště před vchodem do závodu odkoupit, zastupitelé odložili na některé z dalších jednání.

„Možná by chtělo ale také připravit návrh, kolik by nás rekonstrukce objektu stála,“ upozorňoval zastupitel Jan Klimeš s dovětkem, zda by šlo o koupi budovy i se současnými nájemníky. „Chceme budovu prázdnou,“ odpověděl Bauer s tím, že s nájemníky je každý objekt zadarmo drahý.

Klimu jako takovou chtějí podle Bauerových informací noví majitelé zachovat. V současné době zaměstnávají až 160 lidí a dále rozšiřují výrobu. Chtějí ale prodat nevyužité prostory.