Potvrdil to Deníku starosta Zdíkova Zdeněk Kantořík. „V tuto chvíli někteří klienti skutečně přecházejí k druhému poskytovateli. Reagují tak nejspíš na již oficiální informace o tom, že od prvního ledna příštího roku přebere pečovatelskou službu právě Oblastní charita Vimperk,“ uvedl Kantořík.
Se zástupci obou poskytovatelů již starosta jednal o další budoucnosti pečovatelské služby ve Zdíkově. „S Oblastní charitou jsem předběžně jednal s tím, že další jednání se uskuteční ještě tento měsíc s již konkrétnějšími čísly,“ doplnil starosta.
Poskytovatelem sociálních služeb se od prvního ledna stane také na Zdíkovsku Oblastní charita Vimperk. Ta měla doposud zhruba polovinu klientů z této oblasti, o druhou se staraly pečovatelky z vimperské nemocnice. Stejnou výši příspěvku na poskytování sociálních služeb s důrazem na pokrytí nákladů spojených s dovážkou obědů, tedy přibližně 35 tisíc, získaly oba subjekty. „Teď budeme s Oblastní charitou jednat o výši příspěvku znovu. Pokud by se nic neměnilo, zůstal by ve výši 75 tisíc korun, ale veškeré náklady stoupají. Může se tedy stát, že se výše příspěvku změní, a to i v souvislosti s počtem klientů v našem regionu,“ připustil tak Kantořík možnost, že měnit by se příspěvek nemusel jen směrem vzhůru. „Každopádně budeme chtít, aby cena služeb zůstala pro naše obyvatele dostupná. S tím souvisí i využití naší školní kuchyně, odkud v současnosti pro své klienty odebírá obědy jen Oblastní charita Vimperk. Pokud by převzala od prvního ledna také všechny klienty druhého poskytovatele, nebyl by to problém. Kapacita školní kuchyně je dostačující a vešli bychom se do ní i v případě, že by se zde vařily obědy pro další klienty,“ ubezpečil Kantořík .