V nadmořské výšce 830 metrů, na slavné Zlaté stezce, která letos slaví rovné tisíciletí existence, je zde mezi zalesněným svahem a Teplou Vltavou prostor pro stovku stanů či karavanů a pětačtyřicet lůžek v dřevěných chatkách. V nabídce je přitom jak chatka dvoulůžková, tak se čtyřmi, pěti či osmi lůžky vhodné i pro větší rodinu nebo partu.

„Necelých deset kilometrů od kempu leží Boubín. Rozhledna na jeho vrcholu skýtá překrásný pohled nejen na Šumavu, ale při dobré viditelnosti lze spatřit i Alpský pás. Lesy kolem jsou plné hub a borůvek, obcí projíždí linka Cyklotrans, kterou lze přepravovat kola na trase České Budějovice – Prachatice – Volary – Kvilda. Vzhledem k tomu, že úsek Teplé Vltavy mezi Horní Vltavicí a Lenorou neleží na území národního parku, lze ji při dostatku vody sjíždět i bez registrace,“ uvedl jen několik důvodů, proč si kemp v Horní Vltavici zvolit za místo letní dovolené, správce kempu Jaroslav Mach. Mezi ubytovanými najdete jak vyznavače pěší turistiky, vodáky, cyklisty, tak majitelé inline bruslí. Silnice kopírující řeku totiž patří výškově k těm méně náročnějším a zvláště na bruslení je s upraveným povrchem jak dělaná. Na své si tu však přijdou například i rybáři.

Přestože vltavický kemp je spíše komornější, což podtrhuje i jeho poloha v uzavřeném údolí, samozřejmostí je pitná voda, moderní sociály s teplou vodou, elektrické přípojky pro karavany. Do obchodu je to pouhých deset minut chůze příjemnou cestou kolem kostela a přímo v místě je stánek s občerstvením.

„Náš kemp hojně navštěvují ti, co mají rádi klid a rodiny s dětmi. Řeka je zde bezpečná, máme zde dětský koutek s různým náčiním i sportovní hřiště. Snad každý, kdo tu byl, si nejvíce cení příjemné prostředí v lůně přírody, klid i dostupnost,“ pokračoval v popisu svého království správce kempu. Ke klidu ubytovaných může přispět i skutečnost, že kemp je v noci uzavřen a je zde po celou noc přítomen hlídač.

Navíc, ten kdo si zvolí k pobytu hornovltavický kemp, nemusí v žádném případě kupovat zajíce v pytli. Bohatou fotogalerii jak kempu, tak chatek či sociální vybavenosti, najdete jak na webových stránkách, tak na Facebooku.

Jaroslav Pulkrábek