Lesy a jejich možnosti, kterých vášniví turisté a houbaři mohou využít, ale nejsou jediným lákadlem. Ještě dnes jsou v Blažejovicích zachované trasy významného dopravního uzlu ve středověku – obchodní cesty Zlaté stezky.
„Míst, kterých bychom mohli doporučit, je mnoho. Určitě hodně známá je libínská rozhledna a v zimních měsících sjezdovka. Rozhodně by návštěvníci neměli vynechat návštěvu zříceniny hradu Hus, nalákat by je mohla i samotná řeka Blanice. Po ní se v minulosti plavilo polenové dříví z lesů a dokonce rýžovalo zlato,“ lákala do šumavských koutů správcová kempu Růžena Šelaisová s tím, že zajímavá je i soukromá sbírka papírových betlémů v nedalekém Zábrdí.
Okruh, který se tak kolem kempu nabízí, je v letních měsících vhodný především pro turisty nebo výletníky na kole. Na své si ale přijdou i ti, co vyznávají trochu lenivější způsob odpočinku. Jen kilometr od kempu je totiž často navštěvovaný Křišťanovský rybník, kde mohou být návštěvníci klidně celý den.
Areál Blanického mlýna nefunguje jen přes léto, v zimě je také výhodným místem pro ubytování lyžařů.
„Jen zhruba pět kilometrů od nás jsou totiž dva lyžařské vleky, udržované jsou samozřejmě i lyžařské stopy, jejichž síť pokrývá celou Šumavu a navazuje na stezky v Bavorsku a Horních Rakousku. V zimních měsících ale k ubytování slouží pouze penzion, chatky nejsou na zimu uzpůsobené,“ upozorňuje správcová.
Výhodou je také služba, kterou provozovatelé kempu nabízí návštěvníkům přijíždějícím autobusem.
„I když je zastávka poměrně blízko, od nejbližší jsme vzdálení zhruba jeden kilometr, s věcmi, které si návštěvník zabalí na pobyt, se jde tento kus určitě špatně. Když nás tak zájemci kontaktují, vyrazíme pro ně k autobusové zastávce autem a do kempu je samozřejmě dovezeme,“ doplnila závěrem Růžena Šelaisová.

Kemp a penzion Blanický mlýn

–vzdálenost od Prachatic zhruba deset kilometrů
– poblíž areálu je veřejné koupaliště
– hosté se mohou ubytovat v penzionu, chatkách, který je v kempu deset, menší možnost je zde také pro stany nebo karavany s částečným vybavením
– v penzionu se nachází i restaurace, která zároveň slouží i jako recepce
– autobusová zastávka v Blažejovicích je od kempu vzdálená asi jeden kilometr, další autobusovou zastávku najdou návštěvníci ve Zbytinách
– samozřejmostí je dětské hřiště
–všem návštěvníkům je k dispozici ohniště
– ceník je určen podle využitých ubytovacích zařízení (penzion, chatka atd.) a věku návštěvníků, sleva je poskytnutá dětem do dvanáctého roku