Na posledním zasedání zastupitelstva se o celé záležitosti vedla dlouhá diskuze. Ta nakonec nevyústila v žádné zásadní řešení. „Budovu zatím nebudeme nikomu pronajímat ani prodávat. Nyní ji zakonzervujeme a zůstane uzavřená,“ informoval netolický starosta Oldřich Petrášek.

Zmíněné zakonzervování by mělo spočívat v tom, že se opraví sociální zařízení a budova se zajistí tak, aby dále tolik nechátrala. I když, pokud bude prázdná, zhoršování stavu zcela zabránit nelze. „Samozřejmě nevylučuji, že se zde nějaká akce uskuteční,“ doplnil starosta. Na jednání zastupitelů padalo i mnoho jiných názorů. Například, že by se budova mohla znovu pronajmout, pak však následovaly reakce, že by ji nový nájemce opět devastoval.

Řešením by mohl být i prodej, o kulturní dům zájem byl. Podle slov zastupitelů by však bylo chybou prodat ho pro konání jiných než společensko – kulturních aktivit. Dalším řešením je ponechat budovu v majetku města a pokusit se ji opravit. Netoličtí ale nemají finance, a tak by museli hledat dotace. I ty se však musejí z části krýt. Zařízení by muselo fungovat naplno, jinak nemají investice žádnou návratnost.