Zdejší kulturní středisko proto zve malé i velké diváky na zámecké arkády, kde pro ně bude každou prázdninovou neděli připravena jedna pohádka a 22. července pak i loutkové představení pro dospělé. „Snažili jsme se jako každý rok sestavit program tak, aby postihoval co nejširší škálu loutkových stylů a u většiny pohádek se budou bavit i dospělí,“ lákal na přehlídku Petr Moravec. Že půjde leckdy o styly a děje zcela netradiční, ukázalo už první představení, kdy se kašpárek objevil až na samém závěru, ale zato zde nechyběla akustická kytara, heligonka, saxofon, mandolína a jiné hudební nástroje.
V předchozích letech se přehlídka konala na nádvořích zámku, v případě nepřízně počasí se ukryla do zámecké kaple. „Jenže vloni byla nepřízeň počasí téměř každou neděli a podle muzea jsme zabráním kaple omezovali prohlídku. Takže jsme letos tady. Nicméně si myslím, že je to stejně zajímavé a příjemné prostředí,“ zdůvodnil změnu místa Petr Moravec.
Navíc kulturní středisko opravilo a natřelo lavice v horním patře arkád, takže i zde je pro děti a jejich rodiče připravena tzv. mokrá varianta.