Takový je závěr policejního prověřování, k němuž byl přizván také odborník na grafologický rozbor.
Včera to Deníku potvrdila okresní státní zástupkyně Miroslava Prokešová. „Státní zastupitelství v Prachaticích obdrželo anonymní podnět upozorňující na nesrovnalosti u tří kandidátních listin v polovině září. Předali jsme celou věc k prošetření Službě kriminální policie, která v pondělí celou záležitost uzavřela a následně odložila,“ potvrdila Prokešová.
Anonym upozorňoval na skutečnost, že by některé podpisy na kandidátních listinách hned u tří politických stran kandidujících v Husinci do městského zastupitelstva neměly být pravé. „Kvůli časové tísni s ohledem na termín konání komunálních voleb policie požádala, aby byl grafologický posudek zpracován přednostně. Porovnávaly se tak podpisy na originálních dokumentech pro komunální volby s originálními podpisy. Uvedené podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu při policejním prověřování ale nepotvrdily ani výslechy svědků, ani nařízený znalecký rozbor písma,“ uvedla k případu státní zástupkyně.
Služba kriminální policie prověřovala oznámení jako podezření ze spáchání trestního činu maření přípravy voleb a referenda podle paragrafu 351 trestního zákoníku. Pokud by se podezření potvrdilo a byla tak naplněna skutková podstata zmíněného trestného činu, hrozil by viníkovi trest v rozmezí od šesti měsíců až do tří let.

Volby v Husinci
Do městského zastupitelstva v Husinci kandiduje na patnáct míst v zastupitelstvu celkem dvanáct politických stran a sdružení nezávislých kandidátů. Vyjma tří volebních stran všechny ostatní sestavily kandidátní listiny v plném počtu.