„Až dosud k parkování kamionů slouží parkoviště na škvárovém hřišti na konci panelového sídliště. Jenže tohle místo je především v zimních měsících pro šoféry dost nepřístupné,“ vysvětlil prachatický místostarosta Robert Zeman, proč se vedení města vůbec zabývá tím, kam kamiony ve městě zaparkovat. Kamiony by tak chtělo město směřovat na parkoviště u Klimy, které už několik let vlastní a jeho povrch je vyasfaltovaný.
Jako odstavná plocha slouží také místo v ulici Nebahovská vedle kolejí. „Myslím, že je lépe nabídnout místo u Klimy na asfaltě, než aby nákladní auta projížděla celým městem na škvárové hřiště a ještě měla stání skoro na hlíně,“ vysvětlil záměry radnice Zeman. Zdůraznil, že stejně jako v případě parkoviště v komerční zóně náměstí, půjde o zkušební provoz. Ten je zatím stanoven od března až dubna na půl roku. „Také termín zahájení provozu je schválně oddálen na jarní měsíce. Tím v současné chvíli ušetříme peníze za zimní údržbu,“ uvedl. Zatím radnici nebude parkoviště nic stát. „Tedy, kromě osazení svislými dopravními značkami,“ dodal Zeman. Podle potřeby a zkušeností se zkušebním provozem pak může být do prostoru zároveň umístěna jedna z městských kamer. To proto, aby měli majitelé a potažmo řidiči aut jistotu, že je parkování u Klimy bezpečné.
Parkoviště pro nákladní auta bude zaneseno do nově vznikajícího územního plánu. Ten také prověří stání kamionů u vlakového nádraží.