Ten na posledním jednání zastupitelstva požadoval, aby byl po dobu stavby archeopark na kopci svatém Jánu uzavřen pro veřejnost a řádně zabezpečen respektive oplocen. „Mladí tam chodí, kdy chtějí a pak tam kouří a pijí alkohol. Myslím, že ty kameny házejí oni,“ doplnil Karel Dvořák.

Netolický starosta Oldřich Petrášek slíbil, že se bude celou věci zabývat. „Zavolám firmě, která výstavbu archeoparku provádí. Budeme požadovat, aby si stavbu zabezpečili,“ řekl starosta.

On i někteří zastupitelé si však nejsou jisti, zda cedule či nějaké oplocení zabrání vstupu do areálu. Již dříve na tomto místě Oldřich Petrášek umístil cedule informující o stavbě a jejím financování. „Dlouho však nevydržela a za několik dní ji někdo strhnul. Obávám se, že se to může opakovat,“ doplnil starosta Oldřich Petrášek.

Otázkou tak v současné době zůstává, kdo může být natolik otrlý a háže kameny dolů ze stráně, kde žijí lidé. Objevily se již také spekulace, že by to mohl být někdo, komu stavba archeoparku opravdu hodně leží v žaludku a tímto způsobem by ji chtěl uškodit.