Hned dvakrát přišli zloději krást okapové svody do vznikající prodejny Romana Kahudy v areálu bývalého knížecího pivovaru. „To mě neodradilo, jen už svody nejsou měděné, ale plastové,“ vysvětlil v pondělí 30. dubna Roman Kahuda a doplnil, že už zítra 3. května čeká jeho obchod na zákazníky.
Další ránu pak zasadila majitelům budov Alžběta Petzoldová, která podala určovací žalobu na pozemky i budovy a chce je získat do svého vlastnictví. Prachatický soud nařídil jednání ná 22. května. Ani to ale Romana Kahudu ani Ivo Apfelthalera neodradilo dvě z budov opravit a rozvíjet tak podnikání ve městě. „Radnice navíc splnila slib a do otevření provozoven připravila chodníky, tak aby se lidé pohodlně do obou budov dostali,“ kvituje Kahuda úmluvu s městem.
„To, že se první z provozoven otevírá, jen potvrzuje fakt, že rozhodnutí zastupitelů objekty prodat bylo správné,“ konstatoval prachatický starosta Jan Bauer. Hlavní vstup do areálu sportoviště tak dostal atraktivní vzhled. „I nás úprava nádvoří stála nemalé finance,“ doplnil.