pátek 6. 8. 2010, 20:00 hodin – Arkády
HUDEBNÍ LÉTO – TERNE ČHAVE
Jedna z nejúspěšnějších českých romských kapel.
TERNE ČHAVE překročili hranice romského ghetta a vydali se do velkého světa. Přijali mezi sebe bílé gádže, projeli Evropu od Maďarska přes Itálii, Německo, Belgii, Holandsko, až nahoru do Skotska a v jejich hudbě jste již dříve mohli slyšet vedle romských melodií také rock, latinu, jazz a taneční rytmy. Terne Čhave jsou dnes kapela bez jakéhokoli žánrového nebo etnického omezení a jejich romské kořeny jim dávají pevný základ pro výlety do oblastí, do kterých se každý neodváží. Kapela si ale se svým stylem moc hlavu neláme a ujišťujeme vás, že ani vám na podobné úvahy nezbude čas (většina skladeb se totiž odehrává v ďábelském tempu). Pokud byste ale kvůli tomu nemohli spát, prozradíme vám, že tohle je skutečný romský rock’n’roll alias ROM’N’ROLL!

pátek 6. 8. - sobota 7.8. 2010 - Vodník
HUDEBNÍ LÉTO - VIMPERK FEST
M.Y.Music(Plzeň), Fast Food Orchestra (Praha), Maracash Orchestra (Německo),
BT´n´J (Klatovy), Discoballs (Praha), FruFru (Třebíč) + D.J. Želvín a D.J.
Roura. Kompletní informace na www.vimperk24fest.cz

sobota 7. 8. - neděle 8.8. 2010 - Vodník
GIANT VIMPERSKÁ 24
MTB 24hodinovka pro jednotlivce, dvojice, čtveřice, šestice a 10ti hodinový závod dvojic. Finálový závod seriálu ORTIKA 24 MTB SERIES 2010. Pohoda, zábava, napětí, přátelé, mountainbiking… Kde to zažít? Zkuste 24hodinové závody! Více na www.vimperska24.cz

neděle 8.8. 2010, 15:00 – Arkády
VIMPERSKÝ KAŠPÁREK
Sváťovo dividlo – O Koblížkovi
Klub ochotníků a přátel loutkového divadla přichází s klasickým loutkovým divadlem i klasickou pohádkou. Soubor vznikl v Litoměřicích a nyní funguje již 12 let. „Začali jsme hrát spolu s manželkou divadlo pro naše dcerky, zalíbilo se nám to, a tak jsme se rozhodli tuto činnost rozšířit,“ říká principál souboru Svatopluk Horváth.

pátek 13.8. 2010, 21:00 hod. - Vodník
LETNÍ KINO – DUŠE JAKO KAVIÁR
Rozchody, setkání a osudové náhody splétají dohromady a vrství přes sebe příběhy postav a skládají tak hořkosladkou mozaiku citového života hrdinů — osamělých lidí pokoušejících se najít své místo v hektickém moderním světě.
Komedie/ drama, režie: Milan Cieslar, hrají: Tatiana Vilhelmová, Karolína Kaiserová, Jan Budař, Vilma Cibulková, Alice Bendová, Ondřej Vetchý.

pátek 13.8. 2010, 20:00 hodin – Arkády
HUDEBNÍ LÉTO - AL -YAMAN
Pražská kapela přinášející originální fúzi orientální melodiky s novými prvky taneční hudby. Jejich písně vycházejí buď z lidových písní Jemenu a arabského světa, nebo jde o původní autorskou tvorbu.

sobota 14.8. 2010, 14:00 hodin – Arkády
KELTSKÁ ŠUMAVA
Výlet do historie, tentokráte keltské. Chybět nebude ani pečené sele a výborná muzika. Večer pak bude patřit skupině Marw a jejich keltským písničkám.

neděle 15.8. 2010, 15:00 – Arkády
VIMPERSKÝ KAŠPÁREK
Divadélko Kuba – Není drak jako drak.
Divadélko Kuba – Není drak jako drak.
Stalo se, nestalo, do království přiletěl drak. Na zámku je pozdvižení, protože rozhodně hodlá poobědvat princeznu. Po celém království i v okolních zemích se shání zdatní mládenci, rytíři i prostí chasníci, kteří by se drakovi postavili. Zkrátka - jak už to tak v pohádkách bývá. Jenomže není drak jako drak! Ani v našich pohádkách nechybí drak a princezna, ale všechno je jinak. Ne každý drak má chuť na princeznu, ne každá princezna se draka bojí a ne všechno, co se říká, bývá pravda. Nechte se překvapit.

pátek 20.8. 2010, 21:00 hod. - Vodník
LETNÍ KINO – BOBULE
Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů Honzy a Jirky. Honza je typický městský floutek. Jeho kámoš Jirka je podvodníček, který moc rozumu nepobral, ale má jednu skvělou vlastnost. Umí geniálně oblbnout ženský. Právě toho oba využívají při svých podvodech.
Komedie, režie: Tomáš Bařina, hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký a další.

pátek 20.8. 2010, 20:00 hod. - Arkády
HUDEBNÍ LÉTO - G - ROCK
Závěr Hudebního léta patří domácím. Všechno začalo na školním výletě osmé třídy základní školy Smetanova. Poprvé se tam nad kytarou sešli David Fridrich a Vláďa Pilný. Vláďa v tý době uměl asi sedm akordů, na který celkem obratně balil holky. Davida, dosud hudbou neposkvrněného, nástroj hrozně zajímal, a tak Vláďu požádal, jestli by ho naučil hrát. A jak to všechno dopadlo si již přijďte poslechnout sami.

neděle 22.8. 2010, 15:00 – Arkády
VIMPERSKÝ KAŠPÁREK
Buchty a loutky – Anča a Pepík
Dvě komiksové myši opět v akci! Začalo to tak nevinně… Hledáním starých saní na smetišti.
Kdo by tušil, že narazí na bandu neurvalých lupičů a půjde o život. Ale Anča s Pepíkem se jen tak něčeho nezaleknou. A když jim ještě pomůže bytost z kouzelného kafemlýnku, pak jsou na ně i lupiči krátcí.

pátek 27.8 2010, 21:00 hodin - Vodník
LETNÍ KINO – BESTIÁŘ
Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní.
Romantický/ drama, režie: Irena Pavlásková, hrají: Danica Jurčová, Karel Roden nejml., Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek, Jitka Čvančarová a další.

sobota 28.8. - neděle 29.8. 2010 Náměstí, Hotel Zlatá Hvězda
SLAVNOSTI ZLATÉ STEZKY
Poslední prázdninový víkend již tradičně patří řemeslným trhům. V roce oslav milénia Zlaté stezky se však přenesou do míst, kde trhy před tisíci lety opravdu probíhaly, a chybět nebude ani soumarská karavana, která do města přiveze sůl. Ukázky starých řemesel, stylové stánky, doprovodný program a večer pak posezení při pohodové hudbě. Kdo by však chtěl zažít i trochu divočejší zábavu, může se přesunout do nedaleké Zlaté hvězdy, kde je připraven rockový večer se skupinami Ahard a Pohoda

sobota 28.8. 2010, 14:00 – Vodník
ŠUMAVSKÝ KORBEL
Tradiční setkání harmonikářů, letos u příležitosti Milénia Zlaté stezky.
Poslední neděle v srpnu patří již tradičně heligonkářům, kteří se do Vimperka sjíždějí nejenom ze zemí českých, ale také od našich jižních sousedů.