Majitelé zámku Skalice a přilehlé jízdárny zde uspořádali první Huberotvu jízdu, memoriál Zdeňky Voženílkové – Holoubkové. Celý program začal již v deset hodin dopoledne příjezdem jezdců, kterých nakonec bylo asi dvacet. Poté se konala slavnostní mše a představilo se také Hornové trio Základní umělecké školy z Vimperka.

V pravé poledne pak byla slavnostně zahájena Hubertova jízda. Majitelka zámku Zdeňka Hiršlová každému z jezdců předala stuhu a poté následoval přípitek. Ve dvě hodiny odpoledne se pod vedením mastera, kterým byla Monika Míčková, vydali jezdci honit lišku. Tou byla jedna z jezdkyň, která měla upevněný na paži liščí ocas. „Je to tady krásné, koně přímo miluji a celý den tady si užívám. Samozřejmě jsem neodolala a dala si výbornou klobásku. Doufám, že se z Hubertské jízdy v Bohumilicích stane tradice,“ řekla jedna z návštěvnic Marie Jakoubková.

V to, že se bude jízda každý rok opakovat, věří samozřejmě i majitelé zámku Skalice, což ve svém slavnostním projevu potvrdila i Zdeňka Hiršlová.

Kromě jízdy se také konala rybářská soutěž. K večeru pak samozřejmě bylo vyhlášení výsledků a také zábava v bohumilickém hostinci. Nechyběl ani tradiční soud s jezdci a předvedla se také skupina s irskými tanci.

Každý, kdo se přijel na zámek Skalici podívat, tak určitě nelitoval.