„Tohle je asi jedna z nejhorších variant počasí, kdy se nedá předpovědět, jak bude za hodinu a musí se tedy v danou chvíli riskovat. A bohužel podle dlouhodobé předpovědi se s takovýmto počasím asi budeme setkávat celé letošní léto. Buď zmokneme a koncert přerušíme, nebo strávíme nádherný letní večer v sále vimperského kulturáku,“ zhodnotil vyhlídky na letošní léto z pohledu pořadatele venkovních akcí Petr Moravec.

Vše je venku

Městské kulturní středisko se totiž letos rozhodlo téměř všechny letní akce vytáhnout ven z budovy kulturáku pod širou oblohu. Podle vyjádření Petra Moravce mají však venkovní akce neopakovatelnou atmosféru a jejich návštěvníci již s tím, že veškeré snažení může zmařit nečekaný déšť, dopředu počítají.

Nezájem lidí

Druhý koncert, letošní pětidílné jazzové série nazvané Jazz Summer, přilákal přes poměrně masivní propagaci na zámecké arkády pouze necelé čtyři desítky lidí, z nichž však asi třetinu tvořili turisté ze šumavských kempů a penzionů, z čehož pořadatelé moc nadšení nebyli, nicméně doufají, že se situace ještě zlepší.

„Ani tisícovka plakátů nenahradí osobní zkušenost a doufáme, že si lidi o jazzu na vimperských zámeckých arkádách mezi sebou řeknou. Navíc je odtud krásně slyšet po celém městě,“ snažil se optimisticky hledět do budoucnosti Petr Moravec.