Vedení obce proto hodlá umístit informační tabule včetně map kolem cest. Ty by totiž měly spolehlivě navést turisty tam, kam potřebují. „Jednali jsme s Národním parkem Šumava, protože informační tabule s podrobnější mapou bychom chtěli umístit nejen v Buku, ale i do přilehlých osad. Tím bychom dostatečně vyřešili informovanost návštěvníků obce,“ řekl k plánům starosta obce Buk Antonín Mráz.

Turisté a cyklisté by se díky informačním tabulím a mapám hlavně dozvěděli, jaké kulturní památky se v osadách nacházejí. Aby měli v Buku jasno, kolik budou tabule stát, vedení obce bude ještě jednat do konce roku s Národním parkem Šumava. „Hlavně si chceme upřesnit, kolik zaplatí obec a kolik jich vůbec pořídíme,“ doplnil Antonín Mráz. Ten má již nápad, jak by bylo možné tabule situovat.

„Na každé tabuli by měl být název osady. Zároveň by neměl být problém umístit k nim ve Vyšovatce a Včelné pod Boubínem i lavičky se stolem a také odpadkovým košem včetně stojanu na kola,“ říká dále starosta obce.

„Je to výborné řešení, jak turisty dostatečně informovat. K vidění jsou dnes tabule i v jiných obcích,“ souhlasí s nápadem Jana Nusková, obyvatelka Buku.