Na jeho opakované připomínky údajně nikdo z vedení obce nereaguje a dosavadní jednání nikam nevedla. Proto přišel sledovat jednání husineckých zastupitelů Jaroslav Hes z Husince vyzbrojen dokonce videokamerou.

„Jestli tam postavíte tohle, je to psychický nátlak, to mi rovnou postavte barák na Vrážích. Už teď se tam nedá žít, abychom se báli vyjít na zahradu, abychom nedostali do hlavy kamenem,“ reagoval Jaroslav Hes na projekt rekonstrukce sportovišť v areálu školy předložený při jednání zastupitelstva. Podle Jaroslava Hese házejí děti a mládež z pozemku školy kamení na jeho zahradu a dům a častují ho urážkami a výhrůžkami. „Už jsem letos počtvrté opravoval střechu. Dokonce mému psu rozkopali oko. Copak je to normální, když od dětí slyším, že mi zapálí barák? Nikdo z vás tam nepřijde, aby se přišel podívat,“ vyčítal Hes vedení radnice.

„Nejedná se o děti z naší školy a už vůbec se nic podobného neděje v době vyučování. Hřiště je veřejně přístupné. Ve chvíli, kdy skončí škola, mohou tam chodit děti ze sídliště i odjinud,“ bránil se ředitel školy Václav Kuneš.

Jeho slova potvrdil přímo na jednání zastupitelů zástupce ředitele ZŠ Ludvík Filip. „Jestli víš, o koho jde, tak to řekni. Školní děti to nebyly,“ vyzval Filip s tím, že ho mrzí, když celou věc takto Jaroslav Hes prezentuje. „Je to veřejně přístupné hřiště a dvacet let tu byl klid. Já samozřejmě pana Hese chápu. Za hřištěm je sice už nyní ochranná síť, ale problém je v tom, že mezi ní a plotem jeho pozemku je volný prostor, takže se tam může kdokoli dostat. Pokud pak někdo chce vědomě škodit, to už neovlivníme,“ tvrdí za vedení školy Ludvík Filip.