„Když se chtějí lidé dostat například na autobusovou zastávku, musí většinou chodit přes přilehlý park, který je ale neosvětlený. Je to pro obyvatele zkrátka nepraktické,“ popisoval hlavní důvody města jeho starosta Robert Klesner. Nový chodník bude tvořit zámková dlažba a bude dosahovat délky tří set metrů. „Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhají na částku okolo sedmi až osmi set tisíc korun,“ upozorňoval Robert Klesner.
Součástí chodníku bude mimo jiné také nové osvětlení. „Nebudou zde chybět ani lavičky nebo například odpadkové koše a podobně. V zimě bude chodník samozřejmě udržovaný. V současné době pokračují veškeré práce bez komplikací. Nepochybuji o tom, že i přes nepříznivé počasí se nám podaří dodržet plánovaný termín. Do konce listopadu by tedy měl být nový chodník hotový,“ popisoval dále starosta.
V plánech Husineckých je ale ještě výstavba jednoho chodníku. Ten by měl přinést bezpečí hlavně dětem. „Když jdou děti do školy, musí přes takzvanou vilovou čtvrť. To ale pro ně znamená zhruba šedesát metrů chůze po silnici. Je tak ohroženo jejich bezpečí. Člověk skutečně nikdy neví, co se vlastně může stát. Chceme proto tento problém definitivně vyřešit ku prospěchu všech obyvatel města,“ přibližoval dále plány města Robert Klesner.
U tohoto chodníku odhaduje starosta náklady na téměř dvě stě tisíc korun. „Jeho výstavbu bychom chtěli zahájit příští rok,“ dodal Robert Klesner.