VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pronájem památníku nebyl v souladu se zákonem, tvrdí zástupci Sokola

Husinec – Přestože o pronájmu národní kulturní památky Husův památník rozhodla rada města Husinec již před časem ve prospěch Církve československé husitské a podle vyjádření vedení radnice je toto rozhodnutí právoplatné, druhý žadatel, tedy Tělocvičná jednota Sokol Husinec, se s ním nehodlá smířit.

7.5.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

„Minulý týden jsme odeslali na město stížnost na nezákonný postup a průběh soutěže o pronájem objektů Památníku Mistra Jana Husa,“ potvrdil Deníku včera jednatel Sokola Jiří Oulický. Podle jeho slov jej vedl k tomuto rozhodnutí názor, který reflektuje také názory jak další veřejnosti, tak i odborníků. „Myslíme si, že rozhodnutí rady nebylo správné. Zatím jsme z radnice neobdrželi žádné vyjádření. Případný další postup bude záviset právě na tomto vyjádření, takže předjímat další kroky by bylo v tuto chvíli předčasné,“ odpověděl dále Oulický na otázku, zda se hodlají obrátit na přezkoumání rozhodnutí rady také na Krajský úřad Jihočeského kraje.
„Ano, stížnost Tělocvičné jednoty Sokol jsme obdrželi,“ potvrdil včera rovněž starosta Husince Robert Klesner. Kdy přesně na ni radnice odpoví, nesdělil s tím, že i v žádosti je uvedeno, aby se tak stalo v zákonném termínu. „Ten je třicet dní,“ doplnil Klesner. S obsahem stížnosti už se seznámil. „Četl jsem ji a mám dojem, že se v některých bodech neustále vychází z názoru, že zveřejněný záměr podléhal pravidlům o zadávání veřejné zakázky, což podle právního rozboru, který si rada nechala vypracovat, není pravda. Nicméně v určitých bodech může být stížnost opodstatněná,“ připustil starosta.
Na polovinu května připravuje podle dostupných informací Církev československá husitská ve spolupráci s městem Husinec veřejnou prezentaci svého záměru rehabilitace a rekonstrukce památníku. „Ještě to není oficiálně potvrzený termín, ale 15. května by se měla uskutečnit veřejná prezentace ze strany Církve československé husitské. S jejími zástupci by se mělo konat den před tím uzavřené jednání na radnici,“ potvrdil Klesner. O konečném termínu prezentace bude radnice informovat husinecké občany také na svých webových stránkách.
O chystaném představení záměrů církve vědí také zástupci neúspěšného žadatele o pronájem Husova památníku. „Vím o tom, ale zatím nikdo oficiálně neřekl přesný datum ani to, zda se to uskuteční. Samozřejmě, že bych se takové prezentace rád zúčastnil,“ dodal Jiří Oulický.

Text stížnosti, který zaslala TJ Sokol Husinec na město:


Věc: Stížnost na nezákonný postup a průběh soutěže o pronájem objektů Památníku Mistra Jana Husa

Na základě veřejně dostupných informací a listinných důkazů podáváme tuto stížnost na nezákonný postup města a celý průběh tzv. Záměru na pronájem Památníku Mistra Jana Husa, kdy postup Města Husinec byl ve zřejmém rozporu se zákonem a pravidly transparentnosti a nediskriminace zájemců.
Svou stížnost zejména zaměřujeme proti úkonům, které nejsou v souladu se zákonem nebo jsou v rozporu se stanovenými pravidly:
1) záměr pronájmu nebyl vyvěšen na elektronické úřední desce po celou dobu lhůty, resp. nebyl zajištěn soulad mezi „papírovou“ úřední deskou a elektronickou úřední deskou

2) podmínky pronájmu byly stanoveny městem velmi vágně a dokumenty s podmínkami pronájmu nebyly úplné a veřejně dostupné všem případným zájemcům, což umožňovalo manipulaci a účelový postup

3) výše nájmu byla pronajímatelem stanovena předem za cenu, která se zcela vymyká cenám v místě obvyklým, což za určitých okolností a způsobu provozování může vyústit v nedovolenou podporu nájemce

4) nešlo-li o obvyklý pronájem nemovitostí, ale o projektový záměr z tohoto důvodu nebyl zvolen vhodný způsob pro vyhledání nejvýhodnější nabídky na daný předmět plnění

5) nebyly jednoznačně stanoveny podmínky pronajímatele (města), součástí dokumentace nebyl návrh smlouvy, nebyla stanovena práva pronajímatele ani sankce za neplnění podmínek pronájmu, nebyly řešeny podmínky ani narovnání při technickém zhodnocení cizího majetku, způsob odpisů a narovnání např. při neplnění stanovených podmínek nebo při předčasném ukončení projektu a z toho vyplývajícího nájmu, tj. 1,- Kč za rok, resp. 50,- Kč za předpokládanou dobu nájmu na 50 let!!!

6) v rámci daných podmínek nebyly jednoznačně určeny a stanoveny výměry pronajímaných nemovitostí v m2, nebyly uvedeny bližší podmínky nabídkového řízení, např. regulativy územního plánu nebo rámcové podmínky stanovené předem pro všechny zájemce památkovou péčí pro „stavební rehabilitaci a rekonstrukci“ objektu atd.

7) nebyly stanoveny bližší kvalifikační požadavky, nebyl vůbec definován požadovaný předmět podnikání nebo prováděné obdobné činnosti nájemce, tj. profesní kvalifikace nebo reference

8) městem nebylo vyžadováno jakékoliv čestné prohlášení vztahující se k osobě zájemce a další jiné důležité doklady, aby byly již při výběru ochráněny jeho zájmy (při otevřeném zveřejnění se mohl přihlásit kdokoli)

9) nebyla uvedena podrobná pravidla a způsob hodnocení nabídek, případně jejich vzájemné vazby kritérií pro hodnocení nabídek

10) městem jako zadavatelem nebyly dodrženy podmínky pro příjem nabídek stanovené v posledním odstavci Záměru (odstavce a články v Záměru nejsou číslované) a zájemcům prokazatelně nebyly vytvořeny stejné podmínky a nebylo s nimi zacházeno shodně

11) Nebyly stanoveny podmínky výběrového řízení, např. způsob nakládání s nabídkami, podmínky pro vyjasnění nesrovnalostí a formálních nedostatků
Z výše uvedeného výčtu nedostatků je zřejmé, že celá procedura pro podání nabídek na základě Záměru pronájmu byla městem nedostatečně propracovaná, netransparentní a diskriminační.
Domáháme se z výše uvedených důvodů zrušení Záměru pronájmu Památníku Mistra Jana Husa, domníváme se, že byl porušen zákon a případně uzavřená smlouva je neplatná.
Očekáváme, že naši stížnost řádně a nezávisle prošetříte a odpovíte na všechny body uvedené výše a naši stížnost vyřídíte v zákonné lhůtě. Zároveň sdělujeme, že si vyhrazujeme podniknout další právní kroky.

V Husinci 16. 4. 2010

Za T.J. SOKOL Husinec
MVDr. Jiří Oulický

Autor: Miroslav Fuchs

7.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč

Pomocní montážní dělníci Pomocný dělník-dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo výkonu práce: dílna Bavorov, Vodňany - Lipovice. , Zaměstnanecké výhody: ubytování, odvoz do zaměstnání, příspěvek na stravování. , Bližší informace poskytne: TETIANA YONYK, tel. +420 723 111 492 (15:00-17:00 hod.). Pracoviště: Gold mart s.r.o., 384 22 Vlachovo Březí. Informace: Tetiana Yonyk, +420 723 111 492.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 800 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič mezinárodní kamionové dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14800 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Požadavky:, - ŘP skupiny C+E, profesní průkaz, Výhoda: , - ADR, Kontakt:, - Klement Tomáš, tel.: 602440004, e-mail: tklement@koritensky.cz. Pracoviště: Koritenský spedition s.r.o. - provozovna, Zlatá stezka, č.p. 138, 383 01 Prachatice. Informace: Tomáš Klement, +420 602 440 004.

Management - Management Ředitel 30 000 Kč

Řídící pracovníci ve zpracovatelském průmyslu Vedoucí výroby. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnavatel: AGROMONT VIMPERK spol. s.r.o., místo výkonu práce: Bohumilice 88, 384 81 Čkyně., Požadavky:, - komplexní znalost výrobních postupů ve firmě při výrobě ocelových konstrukcí a zámečnické výrobě, - velmi dobré organizační schopnosti, - vysokoškolské vzdělání strojírenského směru, - praxe v oboru nejméně 3 roky, - NJ (případně AJ) nutný, Zaměstnanecké výhody: služební vozidlo, mobilní telefon, příspěvek na stravování, 1 týden dovolené navíc, příspěvek na penz. připojištění. , Bližší informace poskytne pan Ing. Josef Kordík, ředitel společnosti, a to v pracovní dny od 7:00-15:00 hod na tel. čísle: 602 271 541, popř. e-mail: kordik@agromont.cz. Pracoviště: Agromont vimperk spol. s r.o, 384 81 Čkyně. Informace: Josef Kordík, .

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel MECHANIK. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , ˘ vyučení v oboru mechanik nebo příbuzný obor, ˘ spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, ˘ čistý trestní rejstřík, ˘ praxe v autoservisu výhodou, Nabízíme:, ˘ jistotu zaměstnání u stabilní české společnosti s mezinárodní účastí, ˘ zázemí v prosperující dopravní a logistické společnosti, ˘ pracovní poměr na dobu neurčitou, ˘ jistotu vyplacení mzdy na výplatní pásku, pevný výplatní termín, ˘ příjemný pracovní kolektiv, ˘ platové ohodnocení dle zkušeností , prémie a diety při výjezdech do zahraničí , Kontakt, ˘ Vodňanská č.p. 533, 384 11 Netolice personální oddělení tel. 731 123 112, ˘ e-mail: personalni@sindelar-spedition.cz. Pracoviště: Šindelář spedition s.r.o. - netolice, Vodňanská, č.p. 533, 384 11 Netolice. Informace: Aneta Sebestyenová, +420 731 123 112.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U odbočky na Šebanov se stala vážná dopravní nehoda.
6

Čelní střet tří osobních aut u Šebanova má tragický konec

Obal nové knihy Tomáše Přibyla z Prachatic.

Vychází detektivní román Tomáše Přibyla Pětidomí

Dopadli zloděje, který přepadl banku v Třeboni a ujel na kole

Třeboň - Krátce po středečním poledni zažili v Komerční bance v třeboňské ulici Svobody nepříjemné překvapení. Do banky totiž vtrhl lupič (ročník 1990), který se se zbraní v ruce dožadoval vydání peněz.

Rákosníček se zabydlí u břehu Volyňky

Vimperk - V první polovině letošního roku by měla začít výstavba Rákosníčkova hřiště, kterou si Vimperští zajistili svým hlasováním.

OBRAZEM: V zámeckém parku v Třeboni kácejí stromy

Třeboň - Odstraňování nebezpečných stromů bude pokračovat až do konce března.

Po rvačce na diskotéce skončil mladík v nemocnici

Mladá Vožice - Policisté žádají o pomoc při šetření události, která se stala v pátek mezi desátou a jedenáctou hodinou večer na místní diskotéce. Došlo zde k fyzickému incidentu mezi patnáctiletým chlapcem a mladíkem ve věku přibližně dvaceti let.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT