VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pronájem památníku nebyl v souladu se zákonem, tvrdí zástupci Sokola

Husinec – Přestože o pronájmu národní kulturní památky Husův památník rozhodla rada města Husinec již před časem ve prospěch Církve československé husitské a podle vyjádření vedení radnice je toto rozhodnutí právoplatné, druhý žadatel, tedy Tělocvičná jednota Sokol Husinec, se s ním nehodlá smířit.

7.5.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

„Minulý týden jsme odeslali na město stížnost na nezákonný postup a průběh soutěže o pronájem objektů Památníku Mistra Jana Husa,“ potvrdil Deníku včera jednatel Sokola Jiří Oulický. Podle jeho slov jej vedl k tomuto rozhodnutí názor, který reflektuje také názory jak další veřejnosti, tak i odborníků. „Myslíme si, že rozhodnutí rady nebylo správné. Zatím jsme z radnice neobdrželi žádné vyjádření. Případný další postup bude záviset právě na tomto vyjádření, takže předjímat další kroky by bylo v tuto chvíli předčasné,“ odpověděl dále Oulický na otázku, zda se hodlají obrátit na přezkoumání rozhodnutí rady také na Krajský úřad Jihočeského kraje.
„Ano, stížnost Tělocvičné jednoty Sokol jsme obdrželi,“ potvrdil včera rovněž starosta Husince Robert Klesner. Kdy přesně na ni radnice odpoví, nesdělil s tím, že i v žádosti je uvedeno, aby se tak stalo v zákonném termínu. „Ten je třicet dní,“ doplnil Klesner. S obsahem stížnosti už se seznámil. „Četl jsem ji a mám dojem, že se v některých bodech neustále vychází z názoru, že zveřejněný záměr podléhal pravidlům o zadávání veřejné zakázky, což podle právního rozboru, který si rada nechala vypracovat, není pravda. Nicméně v určitých bodech může být stížnost opodstatněná,“ připustil starosta.
Na polovinu května připravuje podle dostupných informací Církev československá husitská ve spolupráci s městem Husinec veřejnou prezentaci svého záměru rehabilitace a rekonstrukce památníku. „Ještě to není oficiálně potvrzený termín, ale 15. května by se měla uskutečnit veřejná prezentace ze strany Církve československé husitské. S jejími zástupci by se mělo konat den před tím uzavřené jednání na radnici,“ potvrdil Klesner. O konečném termínu prezentace bude radnice informovat husinecké občany také na svých webových stránkách.
O chystaném představení záměrů církve vědí také zástupci neúspěšného žadatele o pronájem Husova památníku. „Vím o tom, ale zatím nikdo oficiálně neřekl přesný datum ani to, zda se to uskuteční. Samozřejmě, že bych se takové prezentace rád zúčastnil,“ dodal Jiří Oulický.

Text stížnosti, který zaslala TJ Sokol Husinec na město:


Věc: Stížnost na nezákonný postup a průběh soutěže o pronájem objektů Památníku Mistra Jana Husa

Na základě veřejně dostupných informací a listinných důkazů podáváme tuto stížnost na nezákonný postup města a celý průběh tzv. Záměru na pronájem Památníku Mistra Jana Husa, kdy postup Města Husinec byl ve zřejmém rozporu se zákonem a pravidly transparentnosti a nediskriminace zájemců.
Svou stížnost zejména zaměřujeme proti úkonům, které nejsou v souladu se zákonem nebo jsou v rozporu se stanovenými pravidly:
1) záměr pronájmu nebyl vyvěšen na elektronické úřední desce po celou dobu lhůty, resp. nebyl zajištěn soulad mezi „papírovou“ úřední deskou a elektronickou úřední deskou

2) podmínky pronájmu byly stanoveny městem velmi vágně a dokumenty s podmínkami pronájmu nebyly úplné a veřejně dostupné všem případným zájemcům, což umožňovalo manipulaci a účelový postup

3) výše nájmu byla pronajímatelem stanovena předem za cenu, která se zcela vymyká cenám v místě obvyklým, což za určitých okolností a způsobu provozování může vyústit v nedovolenou podporu nájemce

4) nešlo-li o obvyklý pronájem nemovitostí, ale o projektový záměr z tohoto důvodu nebyl zvolen vhodný způsob pro vyhledání nejvýhodnější nabídky na daný předmět plnění

5) nebyly jednoznačně stanoveny podmínky pronajímatele (města), součástí dokumentace nebyl návrh smlouvy, nebyla stanovena práva pronajímatele ani sankce za neplnění podmínek pronájmu, nebyly řešeny podmínky ani narovnání při technickém zhodnocení cizího majetku, způsob odpisů a narovnání např. při neplnění stanovených podmínek nebo při předčasném ukončení projektu a z toho vyplývajícího nájmu, tj. 1,- Kč za rok, resp. 50,- Kč za předpokládanou dobu nájmu na 50 let!!!

6) v rámci daných podmínek nebyly jednoznačně určeny a stanoveny výměry pronajímaných nemovitostí v m2, nebyly uvedeny bližší podmínky nabídkového řízení, např. regulativy územního plánu nebo rámcové podmínky stanovené předem pro všechny zájemce památkovou péčí pro „stavební rehabilitaci a rekonstrukci“ objektu atd.

7) nebyly stanoveny bližší kvalifikační požadavky, nebyl vůbec definován požadovaný předmět podnikání nebo prováděné obdobné činnosti nájemce, tj. profesní kvalifikace nebo reference

8) městem nebylo vyžadováno jakékoliv čestné prohlášení vztahující se k osobě zájemce a další jiné důležité doklady, aby byly již při výběru ochráněny jeho zájmy (při otevřeném zveřejnění se mohl přihlásit kdokoli)

9) nebyla uvedena podrobná pravidla a způsob hodnocení nabídek, případně jejich vzájemné vazby kritérií pro hodnocení nabídek

10) městem jako zadavatelem nebyly dodrženy podmínky pro příjem nabídek stanovené v posledním odstavci Záměru (odstavce a články v Záměru nejsou číslované) a zájemcům prokazatelně nebyly vytvořeny stejné podmínky a nebylo s nimi zacházeno shodně

11) Nebyly stanoveny podmínky výběrového řízení, např. způsob nakládání s nabídkami, podmínky pro vyjasnění nesrovnalostí a formálních nedostatků
Z výše uvedeného výčtu nedostatků je zřejmé, že celá procedura pro podání nabídek na základě Záměru pronájmu byla městem nedostatečně propracovaná, netransparentní a diskriminační.
Domáháme se z výše uvedených důvodů zrušení Záměru pronájmu Památníku Mistra Jana Husa, domníváme se, že byl porušen zákon a případně uzavřená smlouva je neplatná.
Očekáváme, že naši stížnost řádně a nezávisle prošetříte a odpovíte na všechny body uvedené výše a naši stížnost vyřídíte v zákonné lhůtě. Zároveň sdělujeme, že si vyhrazujeme podniknout další právní kroky.

V Husinci 16. 4. 2010

Za T.J. SOKOL Husinec
MVDr. Jiří Oulický

Autor: Miroslav Fuchs

7.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 18 000 Kč

Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb zedník-dlaždič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Práce v celé ČR, Kontakt:, - Dudla Ivan, tel.: 608581884, před návštěvou nutno domluvit schůzku - volat v době od 7.00 hod. - 17.00 hod.. Pracoviště: Ivan dudla, Hradební, č.p. 422, 383 01 Prachatice. Informace: Ivan Dudla, +420 608 581 884.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 17 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista v živočišné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou je ŘP sk. T. Místo výkonu práce Zbytiny. Zaměstnavatel poskytuje příspěvek na stravování. Kontaktní osoba : Ing. Jiří Vondruška, tel. 602 105 992. Pracoviště: Zefa nová pec s.r.o., Pivovarská, č.p. 197, 383 01 Prachatice. Informace: Jiří Vondruška, +420 602 105 992.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: krátkodobé zaměstnání, manuální zručnost, samostatnost, odpovědnost, zkušenosti s výrobním závodem výhodou. Info na tel.: 800330330 - p. Kouba (možno sjednat osobní pohovor).. Pracoviště: Uniworks cb s.r.o. - pracoviště klima s.r.o., Krumlovská, č.p. 38, 383 01 Prachatice. Informace: Martin Kouba, +420 800 330 330.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 22 000 Kč

Zámečníci strojů zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky:, - čtení výkresové dokumentace, - praxe v oboru min. 2 roky, - svářecí průkaz, - manuální zručnost, zájem o práci, samostatnost, Výhody:, - závodní stravování, Kontakt:, - Pazderská Lenka, tel.: 388 601 309, e-mail: pazderska@klimacz.cz. Pracoviště: Klima s.r.o., Krumlovská, č.p. 38, 383 01 Prachatice. Informace: Lenka Pazderská, +420 388 601 309.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mexická fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
13

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Národní park Šumava, ilustrační foto

Zachraňme lesy - ale ne jako ministr Brabec a "smrkožrout" Bláha

Kam mizí voda a jak se čistí děti z Vodňanky už vědí

Prachatice - Kam vlastně putuje voda, kterou spláchneme do kanalizace? Jak je možné, že se ze špinavé vody stane opět voda čistá?

Pět dní pohotovosti sloužili studenti na Lipně

Přední Výtoň, České Budějovice – Pětadvacet budoucích záchranářů ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity trénovalo na březích Lipna záchranu zraněného z nepřístupného terénu, jeho vyproštění a transport.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Vimperské Rákosníčkovo hřiště je otevřené

Vimperk - V neděli 24. června od deseti hodin mohly první vimperské děti na nové Rákosníčkovo hřiště u řeky Volyňky.

OBRAZEM: Francouzský anarchista chtěl Kupky ilustraci s Husem

Hluboká nad Vltavou – Před nedávnem začala v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie (AJG) v Hluboké nad Vltavou výstava Člověk a země představující mistra abstrakce umění Františka Kupku v jiném světle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT