„To, že se situace kolem Husova památníku momentálně tak vyostřila, dávají všichni kolem za vinu Husineckým. Ale za nos by se měli chytit všichni, protože společenský zájem něco s tím dělat, dlouhodobě chybí,“ ohrazuje se zastupitel proti nařčení, že opozice zbytečně nafukuje výši nákladů na projekt. „Náklady jsou prostě šílené, a to nemluvím ještě o provozních nákladech, za které dosud nikdo nedal písemnou záruku. Vše doposud platilo město Husinec. Teď, když je výročí 600 let od upálení Jana Husa za dveřmi, mají všichni špatné svědomí a bojí se, že se bude Evropa ptát, co jsme udělali. A my budeme muset v rozpadlém památníku jen trapně krčit rameny,“ zdůraznil Tesárek.

Stejně jako on se ani další zastupitelé nebrání opravě Husova památníku ani tomu, aby více než stomilionová částka přišla do Husince. „Ale celou ji dát do Husova domku je nereálné. Za ty peníze by se dalo opravit ještě mnoho dalšího. Mohli bychom mít třeba i nové dětské hřiště,“ uvažuje zastupitel Jaroslav Neužil. To potvrdil architekt Jiří Kašťák. Podle jeho výpočtů by metr čtvereční opravené plochy v domku vyšel na sto padesát tisíc korun. „To je předražené,“ tvrdí.

Jablkem sváru je údajně pro Husinec nevýhodná mandátní smlouva podepsaná zástupci města a firmou BSK West. Právě o smlouvě, která dává zmíněné firmě možnost za Husinec jednat, chtějí mluvit zastupitelé příští týden.