Podle uvedeného záměru rada nabízí Husův domek na padesát let za jednu korunu ročního pronájmu s tím, že nájemce jednak zachová jeho funkci a jednak jej zrekonstruuje.
„Zatím se nikdo neozval,“ potvrdil včera Deníku starosta Husince Robert Klesner. Výběr budoucího nájemce spadá do kompetence rady města. „Pokud přijdou nabídky, budeme o nich jednat na nejbližším jednání rady. Jestli to stihneme ještě do nejbližšího jednání zastupitelstva, které je v pondělí, nevím,“ uvedl Klesner. „Pokud bude na obálce, od koho nabídka je, budeme v pondělí informovat zastupitele alespoň o tom, když už ne o výsledku výběrového řízení,“ dodal.
Momentálně jediným známým zájemcem o pronájem Husova památníku je místní TJ Sokol. Zájem potvrdil i její jednatel Jiří Oulický. „Snažíme se udělat vše, abychom stihli žádost podat do daného termínu. Husův domek byl v minulosti opakovaně v držení obce Sokolské, a v tom duchu chceme o Husův domek znovu usilovat,“ uvedl včera Jiří Oulický s tím, že je zatím hodně předčasné hovořit o detailech dalšího postupu. Nicméně podotkl, že rada by měla minimálně další diskuzi o národní kulturní památce převést do zastupitelstva. „Zatím se všechno kolem Husova domku řeší pouze mezi úzkou skupinou lidí. Žádné konkrétní nabídky na stole nejsou, jen projekt za částku s tolika nulami, že na jejich konec nelze dohlédnout,“ podotkl Jiří Oulický.
O zájmu husineckých Sokolů se starosta Klesner dozvěděl až z médií. V odpovědi na otázku, zda by dal při hlasování rovnocenných nabídek přednost domácím, nebo jinému subjektu, pouze uvedl: „Těmhle spekulacím bych se v tuto chvíli přece jen raději vyhnul.“
Termín pro podávání nabídek na pronájem Husova památníku končí zítra v pět hodin odpoledne.