Ostré připomínky zastupitelů i místních občanů v diskuzi, která byla následně popsána v médiích, nehodlá předseda představenstva společnosti BSK–West Group nechat bez povšimnutí. „Vedení firmy BSK–West Group se rozhodlo, že vzhledem ke skandalizaci, která probíhá, dá celou záležitost, týkající se Husince, k prošetření Policii České republiky, aby se mohlo stát, lidově řečeno, padni, komu padni,“ sdělil ve čtvrtek večer předseda představenstva Ladislav Dostal. Jak dále uvedl, firma BSK–West Group dokonce zvažuje podání trestního oznámení.
Kroky na svou obranu nevylučuje ani místostarostka Vlasta Kalinová. Ta vzápětí po skončení úterního zastupitelstva k tomu, že byla při jednání nařčena z možného zneužití pravomoci veřejného činitele, pro Deník uvedla: „Myslím si, že jsem v poslední době vcelku pravidelně už nařčena z takových věcí, že mne to ani nepřekvapuje,“ podotkla Kalinová.
Na otázku, zda se hodlá bránit, sdělila, že by chtěla. „Zvažuji, zda to má vůbec smysl a zda budu mít sílu bránit se špinění mého jména a snahám zabránit opravě Husova památníku. Neznám vlastně ani podstatu toho, proč se někteří lidé tak chovají,“ doplnila v odpovědi.
Jak ve svém vyjádření pro Deník naznačil Ladislav Dostal, měl se k případnému podání trestního oznámení připojit také starosta Robert Klesner. Ten ale v pátek dopoledne tuto informaci popřel. „Já na nikoho trestní oznámení podávat nebudu. Pokud bude podávat oznámení někdo jiný na mne, já se necítím být ničím vinný a nebudu nikomu oplácet, co na mne někdo bude házet,“ potvrdil Deníku starosta Robert Klesner, který v krátkosti ještě reagoval na úterní projednávání výpovědi mandátní smlouvy s firmou BSK–West Group. „Na zastupitelstvu zazněly věci, které jsou pravda, a nezazněly tam věci, které naopak zaznít měly. Ale to je moje věc, že neumím reagovat okamžitě a včas,“ vrátil se Klesner k úternímu jednání zastupitelů.
Pokud jde o firmu BSK–West Group a Ladislava Dostala, ten je údajně připraven v pondělí celou věc předat Policii ČR. „Znamená to, že budeme požadovat prošetření všech útoků, včetně výroků některých členů zastupitelstva,“ uvedl Dostal. V odpovědi na otázku, koho tím myslí, dodal, že také zastupitele Jaroslava Neužila. „Použil ve svém vystoupení informace, které nejsou pravdivé. Totéž se týká i sdělení zveřejněných v některých médiích,“ zdůraznil Dostal s tím, že ho nikdo nekontaktoval a ani si neověřil, jestli se použité informace zakládají na pravdě. „My máme na všechno doklady, nikdo nic nezpronevěřil, žádných šest set tisíc Husinci nedlužíme,“ rozčiloval se.
To ale rozporuje Jaroslav Neužil. „Každý se může podívat na internet a vyhledat si, jaké mají obce zkušenosti s firmou BSK–West, stejně, jako jsem to udělal já,“ stojí si Neužil za svými vyjádřeními při zastupitelstvu. „Konec konců, firma vypověděla městu mandátní smlouvu v normální lhůtě. Pokud měl pan Dostal problémy s naší kritikou, mohl vypovědět mandátní smlouvu pro její hrubé porušení, a to neudělal,“ doplnil Neužil.
Možného policejního vyšetřování ani podání trestního oznámení se neobává. „Ať si ho podá. Osobně nemám problém s touhle firmou, ani s panem Dostalem. Jestli ale s něčím problémy mám, je to způsob, jakým celou věc řešilo a doteď řeší vedení města Husinec, které nekonalo tak, jak by mělo. Zatím se tu pořád hraje na to, že se nic neděje, ale to není pravda,“ uzavřel zastupitel Jaroslav Neužil.