Malí plavci

 

Mezi první návštěvníky patřily čtyři děti, které podle plavčíků stihly během jedné hodiny, na kterou si vstup zaplatily, vyzkoušet takřka všechno, co se v bazénech na koupališti vyzkoušet dalo. Teplota vody v bazénech je totiž ohřívaná na příjemných 24 stupňů Celsia, takže ani fakt, že počasí příliš nepřeje, není důvodem, proč se nevykoupat.

Zájemci si mohou na koupališti navíc zapůjčit i lehátka a slunečníky. Této nabídky sice včera nikdo dopoledne nevyužil, ale jak plavčíci předpokládají, jakmile začne svítit sluníčko, bude o věci k zapůjčení zájem. „Návštěvníci mají k dispozici zhruba dvacítku lehátek a stejný počet slunečníků, které si mohou půjčit,“ spočítal včera jednatel Sportovního zařízení města Prachatice Jaroslav Černý.

Zkouška

Provozovatel se toho, že už nemusí být ideální počasí, příliš nebojí. „Počítali jsme s tím, že když otevřeme později, nebude už návštěvnost extrémní. Přeci jen už je druhá polovina srpna. Chtěli bychom alespoň v letošním roce vychytat všechny případné nedostatky, které odkryje teprve až provoz, čímž bychom už do další sezony vstupovali s naprosto čistým štítem,“ poznamenal Jaroslav Černý.

Další mobiliář

Už nyní provozovatel ví, co by chtěl do příští sezony změnit. Návštěvníci koupaliště totiž nemají k dispozici šatní skříňky. Mohou využít převlíkáren a cennosti si schovat na pokladně.

„Pokud půjde vše podle plánu, chtěli bychom do příštího roku už nakoupit šatní skříňky, do kterých by si mohli zájemci odkládat věci. Nebudou sice tak velké, jakou jsou skříňky v krytém plaveckém bazénu, ale návštěvíci by si nemuseli všechno brát s sebou,“ řekl Jaroslav Černý.

Ještě před tím, než byl provoz kouplaiště zahájen, setkal se provozovatel s tím, že nedočkaví plavci například přelezli plot a pohybovali se po areálu. „Zatím jsme se ale nesetkali s žádným větším vandalstvím. Snad to tak i zůstane,“ doufá jednatel.

Do bazénů se vejde téměř tisíc kubíků vody, na koupající dohlížejí po celou provozní dobu plavčíci.

Do září

Letošní provoz by měl být do konce září. „Samozřejmě, pokud se nezmění nějak příliš počasí, kdy bychom museli zavřít opravdu předčasně,“ doplnil.

Vstupné: Dospělí celodenní 70 korun; děti do 10 let celodenní 30 korun; ZTP, studenti a senioři nad 65 let 40 korun; dospělí odpolední (od 14 hodin) 50 korun; děti do deseti let odpolední 20 korun; ZTP, studenti a senioři nad 65 let 30 korun; Večerní vstupné od 18 hodin 20 korun pro všechny kategorie. Permanentky na 20 celodenních vstupů 700 korun.

Děti do deseti let mají vstup povolen pouze vdoprovodu dospělé osoby.

Otevírací doba: Květen: od 14. do 19. hodin, červen a září: od 10. do 19. hodin, červenec a srpen: od 10. do 20. hodin.