Veřejné koupaliště Hulák je otevřené ve městě třetím rokem a po dohadech, kdy zahájit sezonu, se v těchto dnech situace celkem ustálila. „Pro příště budeme důsledně sledovat vývoj počasí, aby se stav z letošního června nemohl opakovat,“ slíbil nedávno prachatický starosta Jan Bauer.

V červenci a srpnu se ale mohou návštěvníci dostatečně ochladit. „Letos nás nezradila ani technika a nebylo potřeba řešit žádné nedostatky,“ ujistil ředitel zařízení. Po zkušenostech z minula ale má Hulák jasná pravidla, kolik kdo zaplatí a ceny vstupného jsou závislé na věku. „No, jenže pokladní si zřejmě špatně vykládá rozmezí od do,“ dozvěděli jsme se od jedné ze čtenářek. Po její patnáctileté dceři totiž požadovala zaplatit vstupenku jako za dospělého i přesto, že hranice je do 15 let. „A je to včetně,“ potvrdil ředitel Černý s tím, že dospělou vstupenku tedy zaplatí až děti šestnáctileté. „Na tuto skutečnost ještě pokladní upozorním,“ slíbil, ale dodal, že vloni byly vstupenky takzvaně studentské a všichni se vymlouvali, že jsou studenti.

Další ze čtenářů pak Deník upozornil, že v minulém týdnu se stalo, že se na vstupu objevila cedulka s tím, že je areál plný a další návštěvníky už dovnitř nepouští. Deník téměř okamžitě po upozornění vyrazil na místo, ale žádné takové sdělení na místě nenašel. „Kapacita areálu je jedenáct set lidí. Ale podle toho, co vím, nic podobného se tam nemůže objevit,“ tvrdí Jaroslav Černý. Dodal, že lidé přichází a odchází. „My vlastně nedokážeme přesně říci daný počet lidí v areálu. K tomu by bylo potřeba další počítačový program, který nemáme k dispozici. Pouštíme stále a přesný počet platících lidí můžeme říci až po skončení pracovní doby,“ vysvětlil Černý.

Obyvatele lokality ale navíc překvapila dodatková cedulka u parkovacích míst, kde je rezervovaných pět míst pro zaměstnance. „Je tu od začátku prázdnin,“ potvrdili lidé bydlící v okolních panelových domech. Dodatkovou tabulku nechalo nainstalovat vedení sportovního zařízení. „Pět míst jsme vyhradili záměrně, s parkovacími místy v lokalitě není problém. Je jich dost a návštěvníci mohou využít i parkoviště v Nové ulici. Místa stačí,“ řekl Černý. Dodatková tabulka je především proto, aby mohl k areálu zásobovač do bufetu a nebylo nutné hledat jednotlivé majitele vozidel mezi návštěvníky. „S koncem prázdnin zase tabulka zmizí,“ řekl vedoucí sportovního zařízení.

Jednu velkou chybu na kráse však areál má. „Chybí tu uzamykatelné skříňky. Když jdu sama s dítětem. Pomalu se nemůžeme vykoupat, protože na dece musím nechat kabelku se všemi věcmi. To se mi nelíbí,“ podotkla další návštěvnice. Uzamykatelné skříňky tam ale jsou. V pánské a dámské šatně po padesáti kusech. Stačí u poklady zaplatit zálohu padesát korun a zájemce dostane klíček.