Vedení prachatického sportovního zařízení, které areál spravuje, se již nyní připravuje na jeho otevření. Podle ředitele Jaroslava Černého nejsou na místě obavy, že by buď personál, nebo hlídky městské policie nedokázaly zkrotit nevhodně se chovající návštěvníky.
„Máme jasně daný návštěvní řád, a ten je třeba dodržovat. Pokud se tak lidé nebudou chovat, můžeme je z areálu vykázat,“ odpověděla na dotaz, zda má radnice pro nevhodné chování nějakou obranu, místostarostka Hanka Rabenhauptová. Doplnil jí právě Jaroslav Černý, jenž upřesnil, že i v loňském roce se několik takových případů stalo a rozhodně to nebylo jen ze strany etnické menšiny ve městě.
Problém může nastat ve chvíli, kdy některý z návštěvníků nezvládne na slunci například alkohol. „Prodáváme alkoholické nápoje v tamním bufetu. Na otázky, zda bude točené pivo, však odpovím ne. Zůstane vše při starém, k mání bude jen pivo v plechovkách,“ doplnil k tématu alkoholu na veřejném koupališti prachatický starosta Jan Bauer. Dle jeho slov je pivo v takových areálech běžná věc i v jiných městech, a tak není důvod alkohol tam zcela zakázat. „Dospělí se mohou napít, ale jsou za své chování zodpovědní,“ dodal Bauer.
Městská policie má na Huláku jeden z kamerových bodů. Případné prohřešky mimo otevírací hodiny jsou tak strážníci schopni řešit téměř okamžitě. A také na místo v loňském roce několikrát vyjely, když se mládeži v noci zachtělo koupání.
Množící se dotazy, zda má někdo z návštěvníků vstup do areálu zdarma, ředitel zařízení rezolutně odmítá. „Vstupné je, a vždy bylo, stanoveno pro každého. Již nyní je vyvěšeno na bráně veřejného koupaliště,“ řekl.